« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Salvo yarı finalde

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

60 kilo boksörümüz, Fransız rakibini kolay geçti

33. Avrupa Boks Şampiyonası'nda, çeyrek finalde Jean Francois ile karşılaşan Şalvo Paliani, maçı 8-3 kazandı. Bugün 4 boksörümüz çeyrek final maçına çıkacak.

FİNLANDİYA'nın Tampere kentinde devam eden 33. Avrupa Boks Şampiyonası'nda çeyrek finaldeki ilk maçımızda 60 kiloda Şalvo Paliani, Fransız Rakibi Jean Francois'i 8-3 yenerek yarı finale kalmayı başardı.

İlk raundda rakibini çok iyi kontrol edip kontra yumruklarla 2-0 öne geçen Paliani ikinci raundu 4-1, üçüncü raundu ise 6-1 önde bitirdi. Son raundda kendisini fazla yormayan şampiyon adayımız ringden 8-3 galip ayrıldı. Boksörümüzün yarı finaldeki rakibi Rus Aleg Maletin oldu.

Bu arada, şampiyonadaki organizasyon rezaleti devam ediyor. Program değişikliği nedeniyle maç saati öne alınan Şalvo Paliani, değişikliğin kafilemize geç bildirilmesi nedeniyle maç yapacağı salona son anda yetişebildi. AIBA Genel Sekreteri Caner Doğaneli, organizasyon komitesini protesto ederek maç programlarının bir daha değiştirilmesi halinde tüm organizasyona el koyacaklarını açıkladı.

Şampiyonada bugün 51 kiloda Halil İbrahim Turan, Ukraynalı V.Siderenko, 57'de Ramaz Paliani, Fransız Ali Oubali, 63.5'ta Nurhan Süleymanoğlu, Polonyalı M.Candorovski, 81'de de Yıldırım Tarhan, Rus A.Lezbiek ile yarı final için mücadele edecekler.

Serdar ULUER

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler