Gündem Haberleri

  Şalter Operasyonu ihbarcısı ödül istedi

  Hürriyet Haber
  19.09.2005 - 02:22 | Son Güncelleme:

  Ankara’da 57 kişilik organize suç örgütünü çökerten ve 9 kişinin tutuklanmasına neden olan ‘Şalter Operasyonu’ ihbarcısı TBMM’den ödül istedi.

  Ankaralı O.G. TBMM Dilekçe Komisyonu’na yaptığı başvuruda, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun Mersin’de bayrak yakma girişimine göz yummayan sivil polis memurunu ödüllendirmesini örnek gösterdi.

  DİLEKÇEM BAŞLATTI

  O.G.
  şalter operasyonuna, Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Ankara Defterdarlığı İhbarlar Müdürlüğü’ne verdiği dilekçelerin ön ayak olduğunu savundu. Kaçak elektrik kullanımı nedeniyle bir yılda Hazine’den çalınan paranın 1.5 milyar ABD doları olduğuna işaret eden O.G., ilgili bakanlıkların bu dilekçeler ile ‘operasyona yaptığı üstün nitelikli katkı ve bilgilerini’ incelemesini istedi. O.G. ‘Eğer takdire şayan bulunursa şahsımın makamınız tarafından ödüllendirilmemi önemle rica ederim’ dedi.

  MEVZUATTA YOK

  O.G.’
  ye yanıt Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.(BEDAŞ) Genel Müdürlüğü’nden geldi. Genel Müdürlük’ten TBMM Dilekçe Komisyonu’na ve dilekçe sahibine gönderilen yazıda dilekçelerin incelendiği ancak mevzuatta kaçak ihbarına ödül verilmesi sisteminin bulunmadığı vurgulanarak, ‘Yapılacak işlem yoktur’ denildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı