« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Salonumuz dört dörtlük olacak

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Ataköy'deki atletizm salonunun, 9-11 Mart'ta gerçekleştirilecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na kadar dört dörtlük olacağını kaydederek, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nin (IAAF) organizasyonu başka bir ülkeye kaydırma ihtimalinin kesinlikle söz konusu olmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mehmet Terzi,  9-11 Mart'ta gerçekleştirilecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası öncesinde Ataköy'deki salon tam hazır olmamasına karşın ilk test müsabakasını başarıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Nevin Yanıt'ın soğuk hava ve ağrı nedeniyle müsabakalara katılmadığının hatırlatılması üzerine Terzi, “Nevin Yanıt, riske girmemek için, sakatlık oluşabileceği endişesiyle koşmamış. İstanbul'daki hava koşulları gibi havalarda dışarıda kros müsabakaları yapılabiliyor. Kaldı ki salonda ne olacak? İyi ısınıldığında hiç bir problem olmaz. Nitekim de olmadı” dedi.

IAAF delegeleri kutladı

IAAF delegelerinin da salon nedeniyle kendilerini kutladığını ifade eden Terzi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Salonun bugünkü durumu hakkında çok olumlu konuşmalar yaptık. Şampiyonanın burada yapılmasına ilişkin hiç bir tereddüt kalmadı. Ancak bazı detaylar var. Onları da tamamlayacağız. Salonun ışıklandırması ve basın tribünü yeniden dizayn edilecek. Rüzgar giren yerler var, oralar kapatılacak. Makyaja dönük işler var. Skorboardlar 18 Şubat'taki Balkan Şampiyonası'ndan itibaren işleyecek. Kablolamaya ilişkin ihale de yapıldı. Bu da gerçekleştirilecek. Önümüzde 40 gün kadar süre var, bu salon dört dörtlük olacak.”

“Şampiyonanın başka bir ülkeye kaydırılma ihtimali var mı?” şeklindeki soru üzerine Terzi, “Böyle bir şey söz konusu bile değil. Böyle bir tereddüt yok. Kesinlikle salonu çok beğenildi” dedi.
2012 Dünya Salon Şampiyonası için 178 ülkeden 886 sporcunun başvurduğunu belirten Terzi, “Bugüne dek yapılan Salon Dünya Şampiyonaları için bu rakamlar rekor. 28 Şubat'a kadar da akreditasyon süresi var. Sayı daha da artabilir. Dünyanın en önemli sporcuları bu şampiyonada olacak. Tüm sporseverleri bu organizasyona bekliyoruz” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.