Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Salona gömüp beton döktüler

  Ali AKSOYER - Taner YENER / İSTANBUL
  15 Ocak 2002 - 01:55Son Güncelleme : 15 Ocak 2002 - 01:55

  Öldürdükleri nakliyecinin cesedini eve gömüp, üzerine beton döken 2 cani, hırsızlık yaparken yakayı ele verdi.

  Bayrampaşa'daki evinden 22 Kasım günü işe gitmek için ayrılan nakliyeci Murat Cömert'ten, bir daha hiç haber alınamadı. Cömert'in kayıp kamyoneti, bir süre önce, Bayrampaşa İşkent Nakliyeciler Sitesi'nde bir gece vakti, metal baskı imalathanesine giriş yaptı. Gece bekçisi, birilerinin metal talaşlarını kamyonete yüklemeye çalıştığını görünce müdahale etti. İki hırsız, kamyoneti bırakarak kaçtı. Gece bekçisi, kaçanlardan birinin, metal baskı atölyesinde 15 gün çalışıp ayrılan Abdullah Akdemir olduğunu gördü.

  Ceset, mezar evde bulundu

  Operasyonlara başlayan polis Akdemir'i Manisa'da yakalayıp sorguya çekti. Akdemir, nakliyeci Murat Cömert'i, Rumen uyruklu arkadaşı Adrian Schiopu ile birlikte öldürdüklerini, cesedini de Gaziosmanpaşa'daki bir evin salonuna kazdıkları çukura gömüp, üzerine beton döktüklerini söyledi. Tek katlı eve giden polisler, odanın ortasındaki betonu kırdılar ve Murat Cömert'in cesedini çıkardılar. Kısa sürede yakalanan Rumen Adrian Schiopu da cinayeti itiraf etti.

  Biri tutmuş diğeri bıçaklamış

  Akdemir, cinayeti şöyle anlattı: ‘‘Murat Cömert'i telefonla arayıp, yük taşıtacağımızı söyledim. Sonra üçümüz birlikte, yükü alacağımızı söylediğim eve gittik. Nakliyeciyi ben kollarından tuttum, Adrian bıçakladı. Sonra betonu kırıp yeri kazdık ve cesedi gömdük. Üzerine yine beton döktük. Sonra da kamyonetle, eski çalıştığım işyerine hırsızlığa gittik. Ancak bekçi bizi görünce kaçtık.’’ Cömert'in cenazesi ailesine teslim edilirken soruşturma sürüyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı