« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Salon kavgası

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İki Federasyon Başkanı, mahkemede karşı saflarda yer aldı

Belediye Spor Müdürlüğü, Eryetiş Kurtaral'ın kurucusu olduğu vakfa kiralanan salonun boşaltılmasını isterken, Semra Aksu da mahkemede ifade verdi.

KİRASI 270 MİLYON Belediye Spor Müdürlüğü'nün, Vücut Geliştirme Vakfı'na yıllığı 270 milyon liraya kiralanan salonu boşalttırmak için açtığı dava, Atletizm Federasyonu Başkanı Semra Aksu ile Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Eryetiş Kurtaral'ı da karşı karşıya getirdi. Celal Atik Spor Salonu'nun içinde kondisyon salonu olarak kullanılan bölümün ilginç bir öyküsü var.

BOŞALTIN UYARISI Kurtaral, Belediyespor'da koordinatörlük yaptığı dönemde aynı zamanda kurucusu olduğu vakıf için salonu yıllığı 270 milyona kiraladı. Belediyespor'da bir süre başkanlık yapan Aksu'dan görevi devralan Safter Karabağlı, tüm tesislerin halka ve kulüp sporcularına açılmasını planladı. Vakıftan da kira süresinin bitiminde salonu boşaltmasını istedi.

DAVA SÜRÜYOR Vakıf, kira bedelinin yüzde 65'ini yatırarak bir yılı daha garantiye aldı. Belediyespor da salonun tahliyesi için 3.Sulh Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı. Belediyespor eski Başkanı Semra Aksu, Spor Koordinatörü Yaşar Ergün, Tesis Amiri Ningür Yalçıntaş'ın tanık olarak çağrılması kararlaştırıldı.

HERKES ÇALIŞIYOR 2 Mayıs'ta ifade veren Aksu, ‘‘Ben de Atletizm Federasyonu başkanıyım. Şimdi tesisleri Atletizm Vakfı'na mı vereyim? Tesisler İzmir halkının hizmetinde olmalı’’ dedi. Mahkemenin sonucunu bekleyen Kurtaral ‘‘Vakfımız, İzmirliler'e hizmet etmiyor mu? Politik davranıyorlar. Salon herkese açık’’ diye konuştu.

YANLIŞ AÇILMIŞ Belediyespor Başkanı Safter Karabağlı, ‘‘Vakıf, elektrik, su ve soyunma odalarını da kullanıyor’’ derken, vakfın avukatı Şakir Uzun, davanın yanlış açıldığını, tahliye kararının mümkün olmadığını öne sürerek şöyle konuştu: ‘‘Davayı Belediye Spor Müdürlüğü olarak açmışlar. Ama tesisleri kullanan Belediyespor Kulübü. Spor Müdürlüğü'nün tesise ihtiyacı yok.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz