Gündem Haberleri

  Salkım’a müjdeli haber

  Taner YENER
  24.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İlker İnanoğlu ile evlendiği gece İstinye’deki evinden 2,5 milyon dolar değerindeki mücevherleri soyulan Yeşim Salkım, hırsızlık olayını mahkemeye taşımış, müteahhit firmayı, evdeki alarm sistemini söz verdiği tarihte kurmamakla suçlamıştı. Müteahhidin ihmali yüzünden mücevherlerinin çalındığını ileri süren Salkım’ı, "Dairede, var olan alarm sistemini çalıştıracak düzeneğe rastlanmadı" raporuyla bilirkişi de destekledi. Bilirkişi tarafından hazırlanan yedi sayfalık rapor, önceki gün dava dosyasına girdi.

  Raporda hırsızların, Yeşim Salkım’ın dairesine, yola hemzemin durumdaki mutfak kapısından girdiği belirtildi. Kapının sabit ve hareketli bölümlerinde "noktasal darbeli" hasarların bulunduğunun tespit edildiği raporda, iki kanat arasındaki kauçuk fitilde ise herhangi bir ezilmenin bulunmadığına dikkat çekildi.

  Raporda, soyulan dairedeki alarm sisteminin, gerekli düzeneklerin kurulmaması nedeniyle çalışmadığı vurgulandı ve şöyle denildi: "Olay tarihinde kurulu olmasına karşın, telefon hattı olmadığı gerekçesiyle Pronet firması tarafından devreye sokulmayan daire alarm sisteminin, gerçekte telefon hattına gereksinim duyulmadan devreye alınabilmesinin mümkün olduğu anlaşılmıştır."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı