Gündem Haberleri

  Salıya inşallah

  Hürriyet Haber
  04.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan dün gazetecilerin "Mal varlığıyla ilgili açıklamayı salı günü mü yapacaksınız?" sorusuna "İnşallah" karşılığını verdi. Erdoğan, sözlerini "İnşallah. Ben size sinyalini toplantılarda vereceğim" diye sürdürdü.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan "Mal varlığı ile ilgili açıklamayı salı günü mü yapacaksınız?" sorusuna "İnşallah" yanıtını verdi. Erdoğan, bununla ilgili sinyali de İstanbul’da yapacağı toplantılarda vereceğini açıkladı. Erdoğan, dün cuma namazını evinin yakınındaki Aksa Camii’nde kıldı. Erdoğan, namazın ardından gazetecilerin "Sorumuz olabilir mi?" talebine şu karşılığı verdi:

  "Bizim artık huyumuzu suyumuzu bilmeniz lazım. Böyle ayak üstü falan bu işler olmaz. Biliyorsunuz salı günü grup toplantımız var. Bu arada yaptığımız çeşitli toplantılar var. O toplantılarda açıklamaları yapıyoruz. Eğer ekstra bir şeyse..."

  Gazetecilerin "Mal varlığıyla ilgili açıklamayı salı günü mü yapacaksınız?" sorusuna ise "İnşallah" karşılığını verdi. Erdoğan, "Mal varlığınızı ne zaman açıklayacaksınız?" sorusuna da şu yanıtı verdi:

  "Açıkladı ya gazeteler. Okumadınız mı? Hemen hemen tamamı. Zaten mahkemelerin açıkladıkları var. Daha sonra şirket devrinden sonra yapılmış açıklamalar var. Ama hepsinin derli toplusunu da anı geldiğinde açıklayacağım. Diğerlerininkine benzemez benimki. Benden çıkan, şunu bir defa kesinlikle bilmelisiniz ki, üzerinde tartışma götürmez."

  Erdoğan gazetecilerin, "Salı günü mü efendim? Yanlış yazmayalım" sözlerine de, "İnşallah. Ben size onun ne zaman yapılacağını, yarın (bugün) ve pazar günü İstanbul’da toplantılarımız var, bu toplantılarda sinyalini vereceğim" karşılığını verdi.

  Aman kaymasın

  BAŞBAKAN Erdoğan, dün cuma namazını evinin yakınındaki Aksa Camii’nde kıldı. Erdoğan, camiden çıkışında çocuklara çikolata ve gofret dağıttı. Korumalar, avludaki buzda Erdoğan’ın kaymaması için arkasından tutarak yürüdüler.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı