Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şalit'in Gazze günlerinin kasedi çıkıyor

  A.A.
  14 Ekim 2011 - 15:51Son Güncelleme : 14 Ekim 2011 - 17:57

  İsrailli asker Gilad Şalit'i bir sınır operasyonuyla kaçırdıktan sonra 5 yıldan fazladır ellerinde tutan Filistinli gruplar, Şalit'in Gazze günlerine ilişkin bir video yayınlayacaklarını açıkladı.

  Şalit'i kaçıran gruplardan, Halk Direniş Komiteleri'nin askeri kanadı Nasır Selahaddin Tugayları'nın sözcüsü Muhammed Ebu Mücahid, İsrail'deki Arap kentlerinden Nasıra'daki El-Şems (Güneş) radyosuna yaptığı açıklamada, söz konusu filmin son 5 yıllık dönemde Şalit ile kaçıranlar arasındaki ilişkiyi gösterip, aynı zamanda kaçıranların kendisine adilane bir şekilde davrandıklarını ispatlayacağını söyledi.

  Filmin şu anda parçalarının bir araya getirildiğini söyleyen Ebu Mücahid, "Biz, İslamın Şeriat hukukunun prensiplerine göre davranıyoruz" dedi ve "bu hükümlerin savaş esirlerine adil bir şekilde davranmasını emrettiğini" hatırlatarak, "Biz de öyle yaptık. İnşallah Gilad Şalit de serbest kalmasının akabinde bunu böyle söyleyecektir" diye konuştu.

  Şalit'in bir tutuklu takası için tutulduğunu başından beri bildiklerini ifade eden Ebu Mücahid, "Ona zarar vermek için bir neden yoktu" dedi.

  Ebu Mücahid, Şalit'in, Gazze ile Mısır sınırındaki Refah geçiş noktasında Mısırlı yetkililere teslim edilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı