Ege Haberleri

  Salihli'ye özgürlük heykeli

  Emre SAÇLI / SALİHLİ (DHA)
  23.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MANİSA’nın Salihli İlçesi’nde Belediye tarafından, devlet sanatçısı, heykeltıraş Metin Yurdanur’a yaptırılan ‘Özgürlük Heykeli’ törenle açıldı.

  Avar Caddesi’ndeki heykelin açılışına Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, belediye başkan yardımcıları Hasan Sungur, Altan Serpil, Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, belediye meclis üyeleri, CHP Salihli İlçe Başkanı Mazlum Nurlu ve vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı Oktay, “Bu güzel esere bakınca ben Taksim Gezi Parkı’nda biber gazı bulutları arasında özgürlüğe koşan, Atatürk gençlerini görüyorum” dedi.

  Kaymakam Peynircioğlu da barış içinde çok daha güzel günlere gitmek için bazı anlayışların değiştirilmesi, geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Kaymakam Peynircioğlu, Başkan Okay ve heykeltraş Metin Yurdanur heykelin açılışını yaptı. Başkan Okay, Yurdanur’a teşekkür plaketi verdi.

  Dillerinde yurt şarkıları, yüreklerinde vatan sevgisi, gözlerinde korkusuzluk, akıllarında sadece çağdaş bir ülkenin alnı açık, başı dik, gururlu bireyleri olma sevdası. Sadece farklı yaşam tarzlarına saygı, sadece sevgi ve barış isteyerek özgürlüğe koşan gençleri


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı