MANİSA HABERLERİ SALİHLİ HABERLERİ

Salihli'ye 13.5 milyon liralık fabrika

DHA
17.10.2017 - 15:39Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Salihli ilçesine 13.5 milyonluk yatırımla beton boru ve kilit parke taşı fabrikası kuruluyor.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ), 17 ilçede yürütülen faaliyetlerde kullandığı malzemelerin daha hızlı ve ekonomik şekilde temin edilebilmesi amacıyla kendi bünyesinde bir fabrika kuruyor. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, 13.5 milyon yatırım maliyetiyle Salihli'ye kurulacak MASKİ Altyapı ve Üstyapı Beton Mamulleri Üretim Tesisi'yle ilgili incelemelerde bulundu. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Aslay, "Manisa'mızın dört bir yanında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızda kullandığımız alt ve üstyapı malzemelerinin kalitesini arttırarak, maliyetini düşürmek amacıyla bir üretim tesisi inşa ediyoruz. Amacımız, satın alma maliyetinden tasarruf sağlanmasının yanı sıra, bu prosedürün de ortadan kaldırılmasıyla malzemenin ihtiyaç duyulan bölgeye doğrudan teminini sağlamak. Böylelikle hem çalışmalarımızın hızı daha da artacak, hem de kurum bütçesinde satın almaya ayrılan pay, diğer yatırımlarımız için kullanılabilecek" dedi.

Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Salihli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Salihli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Salihli'ye 13.5 milyon liralık fabrika haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı