MANİSA HABERLERİ

Salihli Emniyeti Sürücü Kurslarını Bilgilendirdi

IHA
20.01.2016 - 13:13 |Son Güncelleme :

MANİSA’NIN SALİHLİ İLÇESİNDE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TRAFİK TESCİL DENETLEME BÜRO AMİRLİĞİ, KENTTE BULUNAN SÜRÜCÜ KURSU TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELEREK, 1 OCAK TARİHİNDEN İTİBAREN YÜRÜRLÜĞE GİREN YENİ EHLİYET DÖNEMİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİ.

IHA

Manisa’nın Salihli ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği, kentte bulunan sürücü kursu temsilcileri ile bir araya gelerek, 1 Ocak tarihinden itibaren yürürlüğe giren yeni ehliyet dönemi konusunda bilgilendirdi.
Salihli İlçe Emniyet Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri Ömer Yavuz, artık ehliyette yeni dönemin resmen başladığına dikkat çekerek,yeni sürücü belgelerinin artık çipli olduğuna vurgu yaptı. Yavuz, bu değişimin 31 Aralık 2020 yılına kadar devam edeceğini söyledi. Yavuz, ilk defa sürücü belgesi alacaklar için ise belgenin alındığı tarihten itibaren iki yıl süre ile aday sürücü olarak kabul edileceğini vurguladı. Ehliyet yenileme ücretinin 13+2, yani toplam 15 lira olduğuna dikkat çeken Yavuz, “Biz kesinlikle burada vatandaştan hiçbir ücret almıyoruz. Ehliyeti yenileyecek olan vatandaşlarımız, ehliyet yenilemek için gerekli olan evrakları hazırlayıp, dosyayı bizlere teslim ediyor. Bu dosyada 2 adet biyometrik fotoğraf, aile hekimliği, kamu hastaneleri, özel sağlık kuruluşlarından alınmış sağlık raporu, nüfus cüzdanı fotokopisi, mevcut sürücü belgesi, anlaşmalı bankalara 13 TL kart bedeli+ 2 TL vakıf payı yatırılmış dekont. Biz bu evrakları eksiksiz bir şekilde sisteme yüklüyoruz. Ancak vatandaşlarımızın evraklarını hazırladıktan sonra emniyet genel Müdürlüğüne ait “www.surucurandevu.egm.gov.tr” internet adresinden online randevu aldıktan sonra bize gelecekler” dedi.
Yavuz, evrakları eksiksiz teslim eden vatandaşlara geçici belge verildiğini vurgulayarak, yenilenen sürücü belgelerinin vatandaşın adresine gönderildiğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Salihli Emniyeti Sürücü Kurslarını Bilgilendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2016 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Salihli Emniyeti Sürücü Kurslarını Bilgilendirdi haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ocak 2020, Pazar
 • İmsak
  06:52
 • Güneş
  08:18
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  16:01
 • Akşam
  18:23
 • Yatsı
  19:44
Sayfa Başı