MANİSA HABERLERİ

Salihli Deve Güreşleri Derneği Genel Kurulunu Yaptı

IHA
13.10.2015 - 11:26Son Güncelleme :

SALİHLİ’DE KURULAN SALİHLİ DEVE GÜREŞLERİ VE DEVECİLİK KÜLTÜRÜNÜ YAYMA DERNEĞİ İLK OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ. KONGREDE SEÇİME TEK LİSTE İLE GİDİLDİ. 20 ÜYESİNİN BULUNDUĞU DERNEĞİN İLK BAŞKANLIĞINA HALİL TOKER SEÇİLDİ.

IHA

Salihli’de kurulan Salihli Deve Güreşleri ve Devecilik Kültürünü Yayma Derneği ilk olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Yirmi üyesi bulunan ve tek liste ile gidilen seçimde derneğin başkanlığına Halil Toker seçildi. Toker ilk hedeflerinin üye sayısını yüze çıkarmak olduğunu belirtti.
Derneği kurmaktaki amaçlarının deve güreşi kültürünü gelecek nesillere aktararak Salihli’nin adını Türkiye’ye duyurmak olduğunu ifade eden Salihli Deve Güreşleri ve Devecilik Kültürünü Yayma Derneği Başkanı Halil Toker, şunları söyledi: “Salihli’de devecilik kültürüyle alakalı bir derneğe ihtiyacın olduğunu düşündüğümüz için derneğimizi kurduk. Deveci camiasını bir arada tutacak, toplayacak ve çeşitli sosyal etkinliklerle Salihlimizin adını deve güreşlerinde duyurmak istiyoruz. Bunun için hep birlikte çalışacağız. 28 Şubat 2016 tarihinde Salihli’de geleneksel olarak yapılacak olan Salihli Belediye Başkanlığı’nın tertip edeceği deve güreşi derneğimiz tarafından organize edilecektir. Dernek olarak yapacak olduğumuz bu ilk organizasyon ile Salihli halkına güzel bir güreş seyrettirmek istiyoruz.”
Halil Toker başkanlığındaki derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri’ni Mustafa Kökçe, Nedim Erturun, Hasan Hüseyin Denk, Sıtkı Aydın, Denetim Kurulu Üyeleri ise Ümit Akın, İsmail Yüksel, Mevlüt Kılınç’dan oluştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Salihli Deve Güreşleri Derneği Genel Kurulunu Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 11 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Salihli Deve Güreşleri Derneği Genel Kurulunu Yaptı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı