Ege Haberleri

EGE

  Salihli 1 haftada 2. şehidini verdi

  Ekrem ÇAĞLAR/ SALİHLİ (Manisa), (DHA)
  31.07.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR’ın Çınar İlçesi’nde teröristlerce şehit edilen 30 yaşındaki polis memuru Mehmet Uyar’ın Manisa’nın Salihli İlçesi’ndeki baba ocağına acı haber ulaştı. Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde, üç gün önce askeri konvoyun geçişi sırasında park halindeki bomba yüklü otomobilin patlatılmasıyla şehit edilen Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz’un acısını yaşayan Salihli halkı, bir hafta içinde ikinci kez şehit acısı yaşadı.

  Çınar İlçesi’nde dün gece devriye görevi sırasında teröristlerin açtığı ateşle polis memuru Mehmet Uyar şehit olurken, Osman Çaran adı bir vatandaş da hayatını kaybederken, 1 kişi de yaralandı. Teröristler kaçarak izini kaybettirdi. Acı haber şehit polis Uyar’ın Salihli’nin Güneş Mahallesi’ndeki baba ocağına ateş düşürdü. Şehidin evine Türk Bayrağı asılırken, ev başsağlığı için gelenlerle doldu taştı. Şehit annesi Meryem ile babası Hüseyin Uyar gözyaşlarına boğuldu.

  Salihli 1 haftada 2. şehidini verdi

  15 AĞUSTOS’TA SALİHLİ’YE GELECEKLERDİ

  Şehit olan polis memuru Mehmet Uyar’ın eşi Nedime Uyar’ın da yine Diyarbakır’da polis memuru olduğu öğrenildi. Uyar çiftinin tayinlerinin Salihli’ye çıktığı, ancak tayin işlemlerinin durdurulmasından dolayı Salihli’ye 15 Ağustos’ta gelecekleri belirtildi. Ayrıca şehidin eşi polis memuru Nedime Uyar’ın da 4 aylık hamile olduğu bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı