Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Salih Uçar: Aba altından sopa

Salih UÇAR

İKİ haftadır eğlence dünyasını adım adım dolaşıyorum. Bu 15 günlük süre içerisinde uğramadığım yer kalmadı. Açık ve kapalı mekanlar, yaz sezonu için tüm hazırlıkları yapıyor. Sanatçı ve orkestralar yenileniyor, ışık sistemi değiştiriliyor. Ses izolasyonu gözden geçiriliyor. Kısaca söylemek gerekirse eğlence dünyasına yön verenler, umutla girilen 2000 yılı turizm sezonundan çok şey bekliyor.

Eğlence turu attığımız bu iki hafta içerisinde mekan sahiplerinin sıkıntı çektiği tek konu vardı. Bu açıkça gözlenen olay aynı zamanda hepimizin de sorunuydu. Hürriyet Akdeniz, bu konuyu 6 Nisan'da dile getirmiş ve 15 Nisan'da da İçişleri Bakanı Sadettin Tantan doğrulamıştı. Evet. Eğlence yerlerinin saat uygulamasından bahsediyoruz.

SIKINTI BÜYÜYECEK

Önümüzdeki günlerde bu sıkıntı daha da büyüyecek.

Bakan Tantan ile Turizm Bakanı Mumcu'nun saat uygulamasında ortak karar aldıklarını düşündünüz değil mi?

Böyle düşünenler yanıldığını az sonra anlayacak. Kaleiçi'ndeki kapalı eğlence mekanlarına geçen haftalarda karakolda görevli polisler tarafından bir yazı tebliğ edilmiş. Yazıda eğlence mekanlarının 24.00'te kapatılması öngörülüyormuş.

GARİBİME GİTTİ

Henüz bu konuda yetkili olan yerel yönetimler (Vali, belediye başkanı, emniyet müdürü, çevre müdürü) ortak bir karar almış değil. ‘‘Bayram değil, seyran değil eniştem beni niye öptü’’ misali bu yazı ortaya çıktı. Yat Limanı Karakolu'nun durduk yerde barlara böyle bir yazı göndermesi garibime gitti.

Şimdi acaba Tantan, eğlence mekanlarına aba altından sopa mı gösteriyor. Antalya Emniyet Müdürü Natık Canca'ya sormak istiyorum.

Barlara böyle bir yazı gönderildi mi?

Gönderildiyse... Bu konuya daha sonra geleceğiz.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI