Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Salih Uçan transferi mahkemelik

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Bucaspor eski başkanı Mehmet Bektur'un, Salih Uçan transferi nedeniyle mahkemelik olduğu ortaya çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

sporx'in haberine göre; Bucaspor'dan 2012 yılında 1,5 milyon Euro ve Okan Alkan karşılığında alınan Salih'in Roma'ya transferi ile sözleşmesindeki madde gereği İzmir ekibine de yüzde 10'luk ödeme yapılmıştı.

Salih Uçan transferi mahkemelik

Bucaspor eski başkanı Mehmet Bektur'un kulüpten alacaklarına karşılık bu payı faizi ile birlikte istemesi ve fatura dahi kestirmesi iki kulübü de karşı karşıya getirmiş oldu.

Salih Uçan transferi mahkemelik

Bucaspor'un mevcut başkanı Hüsnü Kaya'nın verdiği bilgiye göre Fenerbahçe'nin bu konu ile alakalı olarak Mehmet Bektur'a dava açtığı ve Aziz Yıldırım'ın kendilerini arayarak, "Ben sözleşmede yazan yüzde 10'luk payı altyapıda başka Salih'ler çıksın diye verdim" dediği ortaya çıktı.

Öte yandan Salih Uçan'ın yetiştiği Bucaspor Futbol Akademisi'ni kuran Seyit Mehmet Özkan da Salih'in Fenerbahçe'ye transferinin ardından akademiye aktarılması gereken yüzde 25'lik dilimin tahsilatı nedeniyle yönetimle sorun yaşamış ve görevinden ayrılmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz