Gündem Haberleri

  Saldırıya tepkiler

  Hürriyet Haber
  05.05.2011 - 01:07 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Tehlikeli ve ciddiye alınması gereken bir olay. Şunu herkesin bilmesi gerekir, teröre Türkiye hiçbir zaman boyun eğmeyecek, bu olaylara bulaşanları hiçbir zaman affetmeyecektir ve onlarla sonuna kadar mücadele edecektir.
  TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin: İlginç olanı terörle hiçbir ilgisi olmayan ve hiçbir örgüte destek vermeyen o yörede böyle bir olayın meydana gelmiş olmasıdır.
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Terör bir insanlık suçudur ve nereden, kimden gelirse gelsin her tür terörist saldırı, birliğimize de, beraberliğimize de, kardeşliğimize de zarar veremeyecektir. Şehit polis memurumuz Recep Şahin’e rahmet, Sayın Başbakan ve AKP ailesine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Kahraman polislerimizden birisi hakkın rahmetine kavuşarak şehidimiz olmuş, bir polis kardeşimiz ise yaralanmıştır. Eskort arabasının, şu an için bilinmiyor ama tahmini mümkün olan odaklarca saldırıya uğradığı anlaşılmaktadır.
  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay: Biz ülkemizde demokratik bir seçim olacak diye umut ediyoruz ama süreci sakatlamak konusunda çeşitli örtülü ve açık girişimler var. Öyle zannediyorum ki önümüzdeki günlerde yine böyle bir takım mayın girişimleriyle karşılaşacağız. Milletimizin metin olması gerekiyor.
  HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş: Tetiği çeken kim olursa olsun, bu saldırının seçime giden Türkiye’yi istikrarsızlaştırmaya çalışan millet ve demokrasi düşmanlarınca gerçekleştirildiği açıktır.
  BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu: Eşkiya istediği gibi rahat hareket edebiliyor. Bizler kendi ülkemizin yollarında, ovalarında, dağlarında güvende olmayacaksak halimiz ne olacak? Terörle etkin mücadele zafiyete uğradığı müddetçe bu türden olaylarla sürekli karşılaşacağız.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı