Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Saldırıdan önce: Ezeriz, döveriz Saldırı sonrası: Şiddetle kınarız

  Hürriyet Haber
  02 Ekim 2015 - 01:27Son Güncelleme : 02 Ekim 2015 - 01:27

  Hürriyet Gazetesi’ne yönelik saldırıların ardından tehditler savuran isimler, Ahmet Hakan’ın fiziksel saldırıya uğramasından sonra ağız değiştirdi.

  ABDURRAHİM BOYNUKALIN

  SALDIRIDAN ÖNCE: EVİNİN ÖNÜNE GİDECEKTİM

  Hürriyet Gazetesi'ne düzenlenen ilk saldırıda kalabalık gruba açıklama yaparak kendisini tanıtan ve daha sonraki günlerde ortaya çıkan bir videosunda Ahmet Hakan’ın Nişantaşı’ndaki evinin önüne gitmeyi düşündüğünü söyleyip “Bunlar dayak yememişler hiç. Bizim hatamız bunlara zamanında dayak atmamak oldu!” diyen AK Parti Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, Ahmet Hakan'a saldırı sonrası bir mesaj yayınladı.

  SONRA: EVİN ÖNÜNDE DÖVECEK KADAR KALLEŞ DEĞİLİZ

  Abdurrahim Boynukalın, saldırı haberinden birkaç saat sonra Twitter'da bir açıklamada bulundu.

  "Bizim duruşumuz ve geçmiş olsun mesajı" şeklinde yaptığı paylaşımda Boynukalın, "Tarihinde asla şiddete bulaşmayan tertemiz bir hareketiz. Ne eli taşlı, sopalı insanlarla gazete camı indirecek kadar çapulcuyuz ne de evinin önünde dört kişiyle gazeteci dövecek kadar kalleşiz" dedi.

  CEM KÜÇÜK

  SALDIRIDAN ÖNCE: İSTERSEK SİNEK GİBİ EZERİZ

  Star Gazetesi yazarı Cem Küçük, 9 Eylül'de köşesinden Ahmet Hakan'ı tehdit etmiş ve "Şizofreni hastaları gibi hala kendini Hürriyet’in Türkiye’yi yönettiği günlerde zannediyorsun. İstersek seni sinek gibi ezeriz. Bugüne kadar merhamet ettik de hala hayatta kalabiliyorsun" demişti.

  SALDIRIDAN SONRA: ŞİDDET DİLİNE BAŞVURMAM

  Ahmet Hakan'ın dün gece saldırıya uğramasının ardından bugün 24TV'de katıldığı canlı yayında saldırıyı kınayan Cem Küçük, şunları söyledi:

  ''Bir kere şunu amasız fakatsız söylemek lazım ki, Ahmet Hakan’ı tekme tokat dövenleri şiddetle kınıyorum. Bu vandallığı yapan, eşkıyalığı yapan bu 4 kişinin yaptığı şey şehir eşkıyalığıdır. Ben bugüne kadar şiddet diline başvurmuş biri bile değilim. Aklımın ucuna bile gelmez. Kavgaya bile karışmışlığım hayatım boyunca yoktur''

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı