Saldırı görüntüleri ortaya çıktı

Ali VARLI / BERLİN
08 Ocak 2015 - 00:04Son Güncelleme : 08 Ocak 2015 - 09:32

Dormagen kentinde inşaatı süren caminin duvarlarının yaklaşık 50 yerine gamalı haç ve İslam ile Türk karşıtı yazılar yazan ırkçının video görüntüleri ortaya çıktı.

Almanya'nın Dormagen kentinde ırkçılar önce Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı caminin inşaatına Müslümanlara ve Türklere hakaret içeren yazılar yazıp ve Nazi işaretle çizdi.

Ardında aynı kentte biri lise iki okul ve kentin merkezideki meydanın duvarlarına yine Türklere ve yabancılara yönelik ağır hakaretler içeren yazılar ve gamalı haç ile Nazi sembolleri çizmişti.

Dormagen polisi, cami inşaatının duvarlarına gamalı haç ile Nazi sembolleri ve Türk ile Müslümanlara hakaretler yazan ırkçının video görüntülerini yayınladı.YARIM SAATİ AŞKIN SÜRE

21 Aralık sabaha karşı Saat 04.50'de caminin inşaatına giren ırkçı, saat 05.26'ta ayrıldı. Yarım saati aşkın süre inşaata kalan saldırgan girerken ve çıkarken güvenlik kameralarını fark ettiği veya önceden bildiği için yüzünü tamamen kapatıyor.

Polis, saldırganın yakalanmasına yardımcı olacaklara bin Euro para ödülü vereceğini duyurdu. Dünkü basın toplantısında soruşturmanın tüm detayları, bilgileri ve görüntüleri titizlikle incelenip sürdüğünü belirten güvenlik güçleri, camiye ırkçı hakaretler ve Nazi sembollerini yazıp çizeni yakalayacaklarına inandıklarını söyledi.

Dormagen kentindeki Leibniz-Gymnasium (lise) ile Burg İlkokulu duvarlarına geçtiğimiz hafta ırkçı söylemler yazan ve Nazi sembolleri çizen kişi ve kişilerle ilgili soruşturma ise titizlikle sürdürülüyor.

Saldırı görüntüleri ortaya çıktı

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı