« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Salazar resmen Trabzonsporlu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor, daha önce anlaşmaya vardığı Peru'lu futbolcu Santiago Salazar ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Dün gece İstanbul'a gelen Perulu futbolcu, bugün İstanbul The Marmara Oteli'nde, kendisini 2 yıllığına bordo-mavili renklere bağlayan imzayı attı.

Peru Ligi takımlarından Sporting Cristal'de forma giyen 25 yaşındaki savunma oyuncusu Santiago Roberto Salazar Pena, milli formayo 13 kez giydi ve ilk kez bir yurtdışı kulüpte top koşturacak.

Sağlık kontrolünden geçirilecek olan Salazar'ın, 3-4 gün içinde bordo-mavili takımın Almanya kampına katılacağı açıklandı.

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Ahmet Kul ile Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Usta ve Sayman Kenan Atalay katıldığğı imza töreni sonrasında Peru'lu futbolcu bordo-mavili takımın formasını giyerek, medya mensuplarına poz verdi.

KUL: SAVUNMAMIZDAKİ EKSİĞİ GİDERDİK

Başkan Yardımcısı Ahmet Kul, Trabzonspor'un yabancı oyuncu transferinden geçmişte ağzının çok yandığını vurgulayarak, "Bu yüzden bu sezon çok dikkatli davranıyoruz. Savunmamızda eksik vardı. Bu nedenle Salazar'ı tercih ettik ve savunmamızdaki eksiği giderdik" dedi.

Salazar'ın, Peru'da oynadığı takımın da renklerinin bordo-mavi olduğunu belirten Kul, "Bu nedenle bizde yabancılık çekmeyecek" diyekonuştu. (aa)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler