Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Salak...

Birisi TRT ile ilgili kitap yazmış, kitapta benim ve karımın adı da geçiyor. Yazılarımda<B> dürüstlük taslayıp, ama karıma torpil yaptığım </B>için.

Kimi meslektaşlarım ve televizyonlar kitabını ciddiye alıp yer vermeselerdi, zaten ben bu yazıyı yazmayacaktım. Yine de skandal yaratarak kitap satma amacına alet olmamak için kitabın ve yazarının adını vermiyorum.

Birincisi:

Benim karım iş hayatında, sırf benim yazılarım yüzünden tam dört kez işinden oldu, şu anda da işsiz.

Benim konumumda bir adamın karısı işsiz olur mu, salak?..

İkincisi:

TRT'
ye Yücel Yener zamanında girmedi, taa 90'dan önce, Kerim Aydın zamanında, Fransızca radyo yayınlarında, üniversiteden üç profesörün sınavından geçerek akitli (yani neredeyse asgari ücretle) spiker olarak çalıştı.

Bu onun beşinci işiydi.

Oysa Adnan Kahveci ve Mehmet Yazar gibi TRT'den sorumlu bakanlar bizim aile dostumuzdu. Bir kadro talebimizin olmadığını söylediğimizde ise, Adnan Kahveci konuşamaz ama, işte hayatta olan, dürüstlüğünden kimsenin şüphe etmediği Mehmet Yazar orada.

Ailemize en güzel armağanı bir cümle ile vermişti:

‘‘Size saygı duyuyorum...’’

Üç:

Yücel Yener, TRT Genel Müdürü
olduğunda, vicdanlı davranıp, yetenekli ama zor durumda olan tüm akitli çalışanlara kadro verdi. O sırada kimi ‘‘torpil’’ söylentilerine kızan ve benim de onayımla gelen kadroyu almayıp TRT'den ayrılan tek kişi, benim karım. Kadrosu 2001 başına kadar askıda bekletildi ve herhalde iptal edildi.

Dört:

TRT
bizim malımız.

Benim-sizin, yetmiş milyonda bir hissemiz olan tek medya kuruluşu.

Bu kurumda otuz senedir başarısızlık egemen oldu. Oraya çöreklenmiş kimi yeteneksiz yayıncılar, tüm kötü ve başarısız yayınlara otuz senedir tepki göstermediler de, şimdi niçin bir salağı bulup kitap yazdırıyorlar?..

Çünkü Genel Müdür'ün yeniden seçilme zamanı...

Trilyonları harcayacak koltuğu kapma savaşı bu.

Bizler ise yalan-yanlış bir kitabın sayfaları arasında, sırf birilerini yaralamak için kullanılan, renkli, ilgi çeken malzemeler.

Tabii ki yargı hakkımızı kullanacağız.

Ayrıca o kitabı yazdıranları yakalarından tutup karşınıza çıkartmak, hesap sormak ise artık hakkım.

Beni; ülkemizi bu hale getiren şürekadan birisi sandı, salak.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI