Ege Haberleri

EGE

  Saklıkent’e buyrun

  Hürriyet Haber
  12.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 12.09.2000 - 00:01

  MUĞLA - Antalya il sınırındaki 13 kilometrelik Saklıkent Kanyonu, doğal ve gizemli güzelliğiyle ilgi çekiyor. Özellikle Eylül ve Ekim aylarında ayrı bir güzelliğe bürünen kanyonda tatil ve eğlence seçenekleri de çoğaltıldı. Çam ağaçların üzerine yapılan mini evler büyük beğeni topladı.

  1982'DE Çoban Ekrem'in turizme kazandırdığı Saklıkent Kanyonu'ndaki River Bar'ın işletmecisi Nurettin Ulutaş, kuş yuvalarından esinlenerek, ağaçlara ahşap evler kurdu. Doğal ortama uyan evlerde dinlenip, Saklıkent manzarası izleniyor.

  SAKLIKENT Çayı'nın üzerine kurulan yine ahşap, kilimlerle döşeli ve güneşlikli platformda öğlen uykusu çekiliyor. Çayda amatör raftingçiler için de kurs ve rafting turları düzenleniyor. Saklıkent'in yeraldığı Kayadibi Köyü Muhtarı Zeki Kılıç, yöreye 400 bin turist geldiğini söyledi.

  Saklıkent Çayı'nın üzerinde, kanyon duvarlarına tutturulmuş tahta iskeleler kurulmuş. İskeleden tek sıra halinde ilerliyor ve çayın pakladığı noktaya ulaşıyorsunuz. Müthiş bir çığıltıyla dökülen suları buradaki restoranlarda oturup, gözleme ve alabalık yiyerek izleyebilirsiniz.

  River Bar'ın işletmecisi Nurettin Ulutaş'ın ağaçlara yaptığı ahşap evlerde turistler Saklıkent manzarası seyredip, uzun kanyon yolculuğundan sonra yorgunluk atıyor.

  Turistlerin Saklıkent Çayı'nda serinleyebilmesi için suyun üzerine ahşap platformlar kurulmuş, Burada kanyon gezisinden sonra öğle uykusu çekip, sohbet etmenin de tadı başka.

  Saklıkent Çayı raftingçilerin de gözdesi. Amatör raftingçiler renkli botlarda, deli akan suya kürek sallayarak heyecan yaşıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı