Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sakladığı 100 bin lira yanınca sinir krizi geçirdi

  Hasan BOZBEY / ORHANGAZİ, (Bursa)
  27 Ağustos 2012 - 11:42Son Güncelleme : 27 Ağustos 2012 - 15:14

  BURSA’nın Orhangazi İlçesi’ne bağlı Gedelek Köyü’nde 8 yaşındaki bir çocuk çakmakla oynarken, babasının samanlığını tutuşturdu. Kısa süre önce sattığı hayvanların parası olan 100 bin TL’yi samanlığa saklayan baba Hakkı ve anne Yıldız Ü., samanlığın ve hayvan barınağının yandığını öğrenince sinir krizleri geçirdi.

  Olay dün saat 17.00 sıralarında Gedelek Köyü’nde meydana geldi. Babası Hakkı Ü.’ye ait samanlıkta kuzeni ile birlikte oynayan 8 yaşındaki S.Ü., elindeki çakmakla samanlığı tutuşturdu. Çocukların haber vermesi üzerine samanlığa gelen anne Yıldız ve baba Hakkı Ü., tüm çabalara rağmen yangın önleyemedi. Alevler hayvanların bulunduğu barınağa da sıçradı.

  İŞTE 100 BİN TL'NİN KÜL OLDUĞU SAMANLIK / WEB TV

  YANAN PARALARININ ARDINDAN SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ / FOTO GALERİ

  Hayvanları barınaktan çıkaran Hakkı Ü.’nün yardım istemesi üzerine Gedelek Köyü Muhtarlığı anons yaparak, köylüden yardım istedi. Köy halkının yanı sıra haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Orhangazi ve Gemlik itfaiyesi ile Orman İşletme Şefliği’ne ait ekipleri de yangına müdahale etti. Yangın kısa sürede söndürülürken, samanık ve hayvan barınağı ise kül oldu.

  Bütün birikimi olan 100 bin TL’sini samanlığa sakladığını ve paralarının yandığını belirten Hakkı Ü. gözyaşı dökerken, eşi Yıldız Ü. ise sinir krizi geçirdi.

  Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı