Ege Haberleri

EGE

  Sakin şehre turist akını

  Doğuş Esat BERME/MARMARİS,(DHA)
  12.07.2012 - 09:35 | Son Güncelleme:

  Hava sıcaklığının gölgede 38 dereceye ulaştığı Muğla'nın Ula İlçesi Akyaka Beldesi'nde turistler 300 metre uzunluğundaki sahili doldurdu.

  ‘Sakin Şehir’ ünvanına sahip Akyaka Beldesi kavurucu sıcakların bastırmasıyla günübirlikçi turistlerin de akınına uğramaya başladı. 300 metrelik sahilde neredeyse adım atacak yer kalmadı. Akyaka Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Çalca, beldenin genellikle denize kıyısı bulunmayan yerleşim alanlarından gelenlerle dolduğunu söyledi. Akyaka'da 2 bin 260 yatak kapasitesi bulunduğunu belirten Çalca, “Yatakların 510'u turizm belgeli, bin 750'si apart otellerde bulunuyor. Akyaka her gün yaklaşık 12 bin günübirlikçiyi ağırlıyor. Sahilimizde 500 şezlongumuz var. Yaz aylarında bile su sıcaklığı iki derece olan Kanlı Kadın Azmağı da balık ve bitki örtüsü nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Kanlı Kadın Azmağı'nda kişi başı beş liradan tekne turları düzenleniyor” dedi.

  Çalca, ‘Kite Board’ yapılan Akçapınar Plajı'na da her gün yaklaşık iki kişinin geldiğini belirtti. Çalca, plaj üzerindeki altı ‘Kite Board’ okulunun bu sporu sevenleri yetiştirdiğini de söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı