Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Sakın!

TARAFSIZ kalabilmek zordur.. Ama bazen de taraf olmak zordur.. Bursa’da yaşanan olaylardan sonra Futbol Federasyonu taraf olmak zorundaydı..

Futbol terörüne, holiganizme ve sporu çirkinleştirmeye çalışan herkese karşı taraf olmak zorundaydı.. Sert ama etkili bir karar aldılar.. Arkalarında durmak, desteklemek ve popülist yaklaşımlara taviz vermeden çözüm üretmek zamanı şimdi..
Ertuğrul Sağlam’ın konuşmalarını dinledim ceza kararından sonra.. Çok severim Ertuğrul’u.. Ama konuşmalarını sevmedim..
Olayların ne kadar futbolla ilgisi yoksa cezanın da o kadar yok!
Olayların ne kadar futbolla ilgisi varsa cezanın da o kadar var..
Bu karara, yaşananlara bir de Bursaspor Teknik Direktörü ceketini bırakarak bak! Neler görüyorsun? Olaylara karışanların Bursaspor taraftarlarıyla ilgisi olmadığını söylüyorsun.. Ama ilgileri var.. Hatta bazıları tribünleri doğrudan yönlendiren isimler.. Hemen hepsi deplasmanda sizi destekleyen isimler.. İstanbul’da Beşiktaş taraftarıyla çatışan, Fenerbahçe taraftarlarının üzerine meşale atan fanatikler..
Takımının yanına dön
Geçen hafta futbolun içindeki bir Bursalı ile konuştum.. Yaşanan olayların çok üzücü olduğunu ve taraftarın artık kontrolden çıktığını söyledi.. Senin farklı düşünmene üzüldüm.. Hangi kupa, hangi derece, hangi puan, hangi gol bir insan hayatından daha değerli olabilir ki!
Bu cezalar verilmese, yarın Bursaspor çok kötü sonuçlar alsa o fanatikler sana veya futbolcularına saldırsa ya da Bursa’ya gelen konuk takım taraftarlarına karşı bu tür yaklaşımları devam etse ne düşünürdün?
Hocam.. Başarılarınla gurur duyuyorum.. Biliyorum ki önün açık.. Ama sakın holiganizmin yanında durma.. Hemen uzaklaş oradan, takımının yanına dön! Ve yine biliyorum ki tüm Türkiye, “Bu olaylar büyüklerin maçlarında yaşanınca aynı kararlar alınacak mı” diye düşünüyor.. Alınacak.. Başka çaresi yok.. Olay büyük-küçük kavgası değil çünkü.. İnsan canı söz konusu..
F.Bahçe taraftarı da olsa, Beşiktaş, G.Saray, Trabzonspor taraftarı da olsa holiganizm cezasını çekecek.. Ankaragücü, Karşıyaka ve adı holiganizmle daha çok anılan kulüpler daha dikkatli olmak zorunda.. Bu yüzden ceza alacak olan kulüpler şimdi yol ayrımında.. Kendi destekçilerini, deplasmana götürecekleri isimleri iyi seçmek zorunda.. Yapmazlarsa onların da sonuna kadar karşısında duracağız Hocam merak etme!

Hepimizin treni

SALI günü Ankara’dan uğurladık Hürriyet Treni’ni.. 3 yıl once çok güzel günler geçirmiştim trende.. Çok çok güzel etkinlikler var.. Özellikle çocuk tiyatrosu ve aile içi şiddet temalarını beğenmiştim.. Bu yıl çocuk pornosu ve çocuk ticaretine karşı başlatılan kampanya da eklenmiş.. Futbol Federasyonu’nun Herkes İçin Futbol birimi de vagonlardaki yerlerini almış.. Deprem için halkı bilgilendiren çok güzel simülasyonlar eklenmiş.. Tren toplam 32 ili dolaşacak.. Vakit bulursanız mutlaka gidin, görün derim.. Hürriyet herkesin hakkı çünkü..

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI