« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Sakatlıklarla boğuşuyoruz”

Yıldız Kız Basketbol Milli Takımı Başantrenörü Fırat Okul, 12-22 Temmuz tarihleri arasında Macaristan'ın Miskolc kentinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası öncesinde yaşanan sakatlıklar nedeniyle sıkıntı çektiklerini belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine açıklamalarda bulunan Okul, İspanya'da Casteldefels Turnuvası'nda ciddi maçlar yaptıklarını belirterek, yaşanan sakatlıklar nedeniyle istedikleri performansı sergileyemediklerini bildirdi.

İlk gün, iki oyun kurucunun da sakatlanmasının kendilerine problem yarattığını aktaran Okul, şunları kaydetti:
“Sakatlanan oyuncularımızdan birinin durumu ciddi. Üç hafta dinlenmesi gerekiyor. Zaten kadrodan da çıkartmak zorunda kaldık. Onun yerine Galatasaray'dan Gamze Dülegöz'ü dahil ettik. İnşallah önümüzdeki bir haftayı da sakatsız olarak tamamlamayı diliyoruz. Daha önceki maçlarda rakiplerimizi analiz ettik. İyi bir şekilde oradan iki maç kazanıp, yukarıları çıkmak istiyoruz. Sezon içindeki bazı organizasyonların sıklığı bizi sakatlıklarla boğuşturmaya itti.”

Fırat Okul ayrıca, Avrupa Şampiyonası'nın başlamasına bir hafta kala istedikleri seviyeye ulaşacaklarını vurgulayarak, “Umarım en kısa sürede istediğimiz seviyeye ulaşıp, turnuvada sağlıklı bir şekilde yer alırız” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler