« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sakatlıklar can sıkıyor

Sakat futbolcuların durumu teknik heyeti düşündürüyor. Eren ve Abdullah'ın sakatlıkları sürerken, Toledo'nun da sakatlığı nedeniyle ilk devreyi kapattığı belirtildi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Diyarbakırspor galibiyeti ile moral bulan sarı kırmızılı ekip, bu hafta  deplasmanda oynayacağı Manisaspor maçının hazırlıklarına başladı. Antrenmanda  oldukça neşeli oldukları görülen futbolcular, düz koşunun ardından çift kale maç yaptı.
Attığı 10 golle ligde gol krallığına yükselen Makukula, Diyarbakırspor  maçında gördüğü sarı kart nedeniyle kart cezalısı durumuna düştüğü için Manisaspor maçında forma giyemeyecek.

Öte yandan, sakat futbolcuların durumu teknik heyeti düşündürüyor. Eren ve Abdullah'ın sakatlıkları sürerken, defans oyuncusu Toledo'nun da sakatlığı  nedeniyle ilk devreyi kapattığı belirtildi.

Teknik Direktör Tolunay Kafkas, gazetecilere yaptığı açıklamada,  Diyarbakırspor gibi zor bir takımı yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını,  Manisaspor'un ise daha zor bir takım olduğunu ifade etti.

Manisaspor maçının kendileri açısından kritik bir maç olduğunu belirten  Kafkas, şunları söyledi: “Manisaspor maçını kazanabilirsek bu iyi gidişatımıza devam edeceğiz. Bu  maçı kazanıp taraftarımıza çifte bayram yaşatmak istiyoruz. Şu anki gidişatımız  iyi. Özellikle oyun anlamında takım iyi oynuyor. Eğer sakatlık olmazsa, takımın  ritmi bozulmazsa daha iyi olacağını düşünüyorum. Her kazandığınız maç bir sonraki  hafta oynayacağınız maçı daha önemli hale getiriyor. Büyük takımlar maç  kaybetmiyor. Bu arada biz berabere kaldığımızda veya yenildiğimizde ligde belli  bir yere oturuyoruz. Ondan sonra onları yakalamamız zor oluyor. Bu anlamda  Manisaspor maçı bizim için kırılma noktası olacak. Manisaspor'u yenersek içerde  oynayacağımız Bursaspor maçını daha rahat kazanabiliriz. Ancak, bunları söylerken  sakatlıkların da peşimizi bırakması lazım.”

Sakatlıkları süren Eren ve Abdullah'ın yeni yeni iyileşmeye başladığını  kaydeden Kafkas, bu kez Furkan'ın bir sakatlık geçirdiğini bildirdi.
Makukula'nın da cezalı olmasının kendilerini sıkıntıya düşürdüğünü dile  getiren Kafkas, sakatlığı düzelmeye başlamışken antrenmanda yeniden sakatlığı  nükseden Toledo'nun durumunun ciddiyetini koruduğunu ve bu oyuncunun devreyi  kapattığını söyledi.

Takım kaptanı Ali Turan da Diyarbakırspor maçındaki taraftar desteğinin  kendilerini mutlu ettiğini ve bu durumun devamını beklediklerini ifade etti.
İyi sonuçlar aldıklarını ve iyi yolda ilerlediklerini belirten Ali,  hedeflerine ilerlemek için Manisaspor maçından da 3 puan almak istediklerini  bildirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz