« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sakatlık telaşı

Alex, Deivid ve Deniz’in durumlarının belirsizliği üzerine alarm veren Alman çalıştırıcı, Sağlık Kurulu Başkanı Prof.Dr. Ömer Taşer’den yardım istedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
SÜPER Lig’e ve Avrupa’ya iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçe’de sakatlıklar can sıkmaya başladı. Hazırlık dönemi sonrasında Macar rakibi Honved’i eleyen, Beşiktaş’ı mağlup ederek Süper Kupa’yı müzesine taşıyan, ligde üst üste iki maç kazanarak liderliğe yerleşen, son olarak FC Sion’u deplasmanda 2-0 ile geçerek Avrupa Ligi için avantaj yakalayan Fenerbahçe’de teknik direktör Christoph Daum, adale sakatlıklarının peş peşe gelmesi üzerine tedirgin olmaya başladı.

Taşer’den yardım istedi

Alex, Deivid ve Deniz’in durumlarının belirsizliği üzerine alarm veren Alman çalıştırıcı, Sağlık Kurulu Başkanı Prof.Dr Ömer Taşer’den yardım istedi.

Sezon başında yaşanan adale sakatlıklarının birçok nedenden kaynaklanabileceğine dikkat çeken Christoph Daum, “Buna çözüm bulmalıyız. Aksi taktirde geniş kadromuza rağmen futbolcularımızı istediğimiz gibi kullanamayız” dedi.

Tempo düşürülecek

Yardımcısı Roland Koch ile Sion maçı sonrasında kamp yapılan otelde özel bir görüşme yapan Daum, antrenman temposunun düşürülmesini istedi. Maçtan iki gün önce İstanbul’da yapılan çalışmada aşırı yükleme yapıldığını dile getiren tecrübeli teknik adam, “Sakatlıklara mutlaka dur demeliyiz” ifadesini kullandı.

Diyarbakırspor ile pazartesi günü oynanacak lig maçı öncesinde Alex, Deivid ve Deniz’in forma giyme şnsı bulunmuyor. Mehmet Topuz’un durumu ise belirsizliğini koruyor. Bazı oyuncuları dinlendirmeyi planlayan Daum, sakatlıklar nedeniyle bu düşüncesinden vazgeçmek zorunda kaldı.

Deivid daha erken

Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık dün MR’ı çekilen Deniz Barış ile Deivid de Souza’nın adalesinde yırtık tespit edildiğini ve tedavilerine hemen başladığını söyledi. Deivid’in diğerlerine oranla daha erken forma giyebileceği bildirildi. Alex’in de milli maç için verilen arada hazır duruma geleceği vurgulandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz