Spor Sakatlık peşini bırakmıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sakatlık peşini bırakmıyor

Londra Olimpiyat Oyunları'nda, erkekler 62 kiloda mücadele eden ve 8. olan milli halterci Erol Bilgin'in peşini sakatlıklar bırakmıyor.

Olimpiyat köyünde AA muhabirine konuşan 25 yaşındaki milli sporcu, 2008 Pekin Olimpiyatları'na bir ay kala belinden sakatlandığı için oyunlarda mücadele edemediğini, 5 ay önce de dirseğinden operasyon geçirdiği için Londra Olimpiyatları'nda istediği performansı sergileyemediğini söyledi.

Dirseğinden ameliyat olduktan sonra olimpiyatlara hazırlanmak için gerekli zamanı bulamadığını belirten Bilgin, “Antrenman derecelerime baktığınız zaman son 2 yılda yaptığım dereceleri yakalayamadım. Bu sene de olimpiyatlarda hedefim gümüş ya da bronz madalya kazanmaktı” dedi.

62 kiloda Londra'daki rakiplerinin Çin'e göre çok daha güçlü olduğunu vurgulayan milli sporcu, “Altın madalya kazanan rakibim dünya ve olimpiyat rekoru kırdı. İkinci olan da olimpiyat rekoru kırdı. Bu yıl burada şanssızdım. Dirseğim biraz daha güçlenirse, biraz daha toparlanırsam önümüzdeki yarışmalarda daha iyi olacağımı düşünüyorum” diye konuştu.
2016 Rio Olimpiyatları'nı düşünmek için erken olduğunu dile getiren Erol Bilgin, öncelikle dünya ve Avrupa şampiyonalarında başarılı sonuçlar almak istediğini, ardından Rio Olimpiyatları'nda Pekin ve Londra'daki şanssızlıklarını telafi etmeyi hedeflediğini sözlerine ekledi.

Milli halterci, sıkletinde koparmada 135, silkmede 165 kilo kaldırarak toplamda 300 kiloya ulaşmış, ancak genel klasmanda 8'incilikle yetinmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle