« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sakatlık korkusu

Milli takımlarda 12 oyuncusu olan Rijkaard, futbolcularının aralarına sapasağlam dönmesi için dua ederken, yeni transfer Elano’yu da Denizlispor maçında oynatmayı planlıyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Teknik Direktörü Frank Rijkaard’ı, Denizlispor maçı öncesi sıkıntı bastı. Milli takımlara giden 12 oyuncusundan yoksun çalışmaları sürdürmeleri ve cumartesi günü Ali Sami Yen’de oynayacakları karşılaşma öncesi tam kadro olarak sadece bir gün idman yapabilecek olmaları Hollandalı hocanın keyfini kaçırdı. Ülke milli takımlarına giden oyuncularından her gün bilgi alan ve işi sıkı tutan Rijkaard, bu konuda farkını ortaya koydu. Ay yıldızlı takımın kampında bulunan Gökhan Zan, Ayhan, Servet, Hakan, Sabri ve Arda ile takım menajeri Cenk Ergun aracılığıyla sürekli görüşen, Brezilya Milli Takımı’ndaki Elano, Avustralya kadrosundaki Kewell ile Kongo Milli Takımı’ndaki Nonda’dan da haber alan Rijkaard, bu oyuncuların sakatlanmadan dönmesini dört gözle bekliyor.

Transferiyle büyük yankı uyandıran Brezilyalı Elano Blumer ise hocası tarafından seyircileri önünde oynayacakları ilk lig maçında ilk 11’de sahaya sürülecek. Cuma günü yapılacak son taktik çalışmasına katılması beklenen Elano, cumartesi akşamı Ali Sami Yen Stadı’ndaki Denizlispor maçında sarı kırmızılı taraftarlarla buluşacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler