Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sakatlık isyanı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'da ligin ikinci yarısında sakatlıklarına rağmen özveriyle sahaya çıkıp mücadele eden Hami, Ogün ve Ünal, ‘‘Futbol hayatımızı riske atarak oynuyoruz’’ dedi. Üç futbolcu takımdaki düşüşün nedeninin de sakatlıklar olduğunu söyledi.

Trabzonsporlu Hami, Ogün ve Ünal, sakatlıktan yakındı. Bordo mavililerin üç yıldız futbolcusu ‘‘İkinci yarıda takımın performansı ve futbolundaki düşüşte sakatlıkların büyük etkisi var. Futbol yaşamımızı riske atarak sahaya çıkıyoruz. Takıma sevgimiz, profesyonellik anlayışımızın bile ötesine geçti’’ dediler.

Hami, ayak bileğinde çok şiddetli ağrılar hissettiğini belirterek şunları söyledi: ‘‘2. yarının başından beri sakatım. Sakatlığımın üzerine gidiyorum. Tedavi olamıyorum. İki-üç hafta dinlenebilirsem belki de çok iyi olacağım. Fakat futbol hayatımı tehlikeye atıyorum. Bir gün sahada kalacağım endişesini taşıyorum.’’

Kaptanı Ogün Avrupa'da hiç bir futbolcunun sakat sakat oynamayacağını belirtirken ‘‘Trabzonspor sevgimiz, profesyonel anlayışımızın üzerine çıktı. İlk yarı hasta hasta oynadım, eleştirildim. Antrenörüm ‘‘Çık oyna, ihtiyacımız var’’ derken, nasıl oynamam. Sakatlığım ilerledikçe sorun da büyüyecek’’ dedi.

Ünal da sakatlığına rağmen oynamasının ana nedeninin takımın kendine duyduğu ihtiyaç olduğuna dikkati çekerken şunları söyledi: ‘‘Takım şampiyonluk mücadelesi veriyor. Bir çok futbolcu sakat sakat oynuyor. Ben de ‘oynamıyorum' diyemem. Kendimizi riske ediyoruz. Takımda 2. yarıda görülen düşüşün ana nedeni sakatlıklar.’’Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler