« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sakatlığım sayesinde pas vermeyi keşfettim

İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu oyuncu Ali Güzeldal, geçirdiği sakatlıklar sonrasında pas yeteneğini daha çok geliştirdiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un 25 yaşındaki golcü oyuncusu Ali Güzeldal, Futbol Federasyonu'nun Tam Saha Dergisi'ne açıklamalarda bulundu. Genç oyuncu, yaşadığı ciddi sakatlıklara rağmen kulübünün verdiği destekle yeniden futbola döndüğünü ifade etti.

Yaşadığı sakatlıklardan önce daha çok bireysel oyunu tercih ettiğini dile getiren Güzeldal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü yetenekleri olan bir futbolcuydum ve sahada bunları sergilemek istiyordum ama bunları yaparken kafamı pek kaldırmaz, önüme bakardım. Yani pas atmak aklımda çok da yoktu açıkçası. Devamlı rakipleri çalımlayıp şut çekmeyi düşünüyordum. Ama bu noktada sakatlığım pas yeteneğimin ortaya çıkmasında bir şans oldu. İki büyük diz sakatlığından sonra daha yeni yeni iyileşirken, eskiden attığım çalımları yapabilme ihtimalim azaldığı için daha çok pas atmaya yöneldim. Bizim takımda da koşucu oyuncuların sayısı fazla. Ben de onlar koşarken hissediyorum pası atacağımı. Allah vergisi bir yetenek bu ama ben bu yeteneğimi sakatlık sayesinde keşfettim belki de.”
Kayserispor maçında Gökhan Ünal'a yaptığı asist için Ali Güzeldal, şunları söyledi:

“Kayserispor maçında Gökhan Ünal'la birlikte girdik ikinci yarıda oyuna. Oyuna girerken, 'Ağabey ben topu aldığımda, sen koşu yap. Ayağına isteme topu. Koştuğun noktaya atacağım' dedim. Abdullah hoca da söylemişti zaten bunu. Gökhan ağabey de koşu yoluna pas atıldığı zaman bu fırsatları affetmeyen bir oyuncu. Böylece ortaya güzel bir gol çıktı.”

“Pas yeteneğini geliştirmek için neler yapıyorsun?” şeklindeki soru üzerine Ali Güzeldal, şöyle dedi:

“Bana göre bunun en büyük nedeni de Xavi ve Iniesta. İkisinin de pas özellikleri inanılmaz. Onları izlerken 'Tam pas atılacak pozisyon' diyorum kendi kendime ve o anda 'tak' diye atıyorlar pası. Yani ben de hissediyorum topu atacakları yeri. İzleye izleye ben de bir şeyler kapmaya çalışıyorum. Zaten öyle bir şansım olsa İspanya Ligi'nde oynamak isterim. Tam benim özelliklerime göre bir lig çünkü. Paslara yapılan çok iyi koşular var o ligde. Ayrıca Abdullah Hoca da pas konusunda bana çalışmalar yaptırıyor ve destek oluyor.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler