« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sakatlığı olimpiyat hedefine engel olamadı

Londra Olimpiyatları'na katılma hakkı kazanan milli cimnastikçi Göksu Üçtaş, sakatlanmasına rağmen, olimpiyat hazırlıklarını sürdürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Cimnastik salonunda günde yaklaşık 4,5 saat antrenman yaparak olimpiyatlara hazırlanan 22 yaşındaki Üçtaş, 26 Haziran'da denge aletinden düşerek kolundan sakatlanmasına rağmen olimpiyat azminden vazgeçmedi. Kolunda çıkık oluşan Üçtaş, tedavisinin ardından antrenmanlara yeniden başladı.

Antrenörü Mergül Güler ile Bolu'daki Murat Canbaş Cimnastik Salonu'nda çalışmalarına haftanın 6 günü çift antrenmanla devam eden Üçtaş, 24 Temmuz Salı günü olimpiyatlara katılmak için yola çıkacak.

Üçtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, antrenmanların iyi geçtiğini, sakatlığının ardından sıkı ve yoğun şekilde çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Haftanın 6 günü, günde çift antrenman yaptığını ifade eden Üçtaş, “Günde 4-5 saat antrenman yapıyorum. Antrenmanda serileri tekrar ediyorum. Yarışmada yapacağım hareketleri tekrarlıyorum. Çalışmalarımı tamamladıktan sonra bu ayın 24'ünde kafileyle olimpiyatlara gitmek üzere yola çıkıyoruz” diye konuştu.

Olimpiyatlardaki rakiplerini tanıdığını ve yakından takip ettiğini belirten Üçtaş, “Sürekli yarışmalara gidip geldiğimiz için onlarla beraber çalışmalar da yapıyorum. Rakiplerimden arkadaşım olanlar da var ama çok sıkı rakiplerim de var. İlk hedefim, olimpiyatlara gitmekti ve bunu başardım. Her sporcu gibi benim de hayalim madalya almak. Ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Sakatlığım bir dönem çalışmalarımı aksattı fakat hızlı bir şekilde antrenmanlarıma başladım. Yoğun bir şekilde de devam ediyorum” şeklinde konuştu.

Yaptığı çalışmalarla antrenman eksiğini kapattığına dikkati çeken Üçtaş, sakatlığı sırasında kendisine destek olan antrenörü, takım arkadaşları, ailesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen'e teşekkür etti.
“Herkes benim için elinden geleni yapıyor” diyen Üçtaş, kendisine destek verenler için şampiyon olmaya çalışacağını söyledi.

Üçtaş, salonda çalışan diğer sporcuların yeni olimpiyat şampiyonları olacağını anlatarak, “Olimpiyatlara giderek onlara kapı açmış oldum ve artık sıra onlarda. Onlar da benim arkamdan olimpiyatlarda madalya almayı hedefleyecekler. Olimpiyat oyunlarında ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim ve elimden gelenin fazlasını yapacağım” ifadelerini kullandı.

“Hedefleri ve hayalleri olanlar asla yorulmaz”

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen ise milli sporcunun durumunun gayet iyi olduğunu belirterek, geçirdiği sakatlıktan kısa sürede kurtulduğunu söyledi.

Üçtaş'ın olimpiyatlara gitmeyi sonuna kadar hak ettiğini vurgulayan Çelen, “Türkiye Cumhuriyeti'nde ilk defa bir cimnastikçi olimpiyatlara gitmeye hak kazanıyor ve onunla birlikte bir hakemimiz de orada bulunacak. Sporcularımız adına bu çok mutlu edici bir şey” dedi.

Göksu'nun 6 yaşında Bolu'ya geldiğini ve yıllardır aynı salonda çalıştığını hatırlatan Çelen, sözlerini şöyle tamamladı:
“Göksu, beden eğitimi öğretmeni oldu ve nasıl çalışması gerektiğini biliyor. Antrenörüyle çok iyi anlaşıyor ve bu da çalışmalarını hızlandırıyor. Göksu'nun çalışmaları kadar diğer sporcuları da takip ediyoruz. Bir önceki olimpiyatların ardından oradaki sporcuları inceledik. Hangi oyuncuların olimpiyatlara gidebileceği hakkında çalışmalar yaptık. Hangi ülkede kiminle çalışması gerektiğini belirledik ve İtalya'da kamp yaptık. Çalışmalarımız meyvesini verecektir. Buna inanıyoruz, Göksu'nun olimpiyatlarda madalya hedefi var. Hedefleri ve hayalleri olanlar asla yorulmazlar. O yüzden Göksu, hayallerinin peşinden bizi de sürükledi. Sakatlığını çabuk atlattı ve performans konusunda gayet iyiye gidiyor çünkü sıkı çalışıyor.”


Bunları da Beğenebilirsiniz