« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sakatlığı ciddi değil

Denver ve Brezilyalı basketbolseverler, Çarşamba günü Utah karşısında sakatlanan Nene’nin durumunun ciddi olmaması ile rahat bir nefes aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Denver’lı oyuncunun çekilen MRI sonunda, korkulduğu gibi bağ ve menüsküs ile ilgili herhangi bir sorun olmadığı görüldü.

Brezilya Basketbol Federasyonu’nun resmi internet sitesine, “Ciddi bir sakatlığım olmadığı için çok memnunum” şeklinde açıklamalarda bulunan Nene, “Ancak tedavi sürecime odaklanmam gerektiğinin farkındayım. Böylece bu sakatlığa bağlı başka sakatlıklar yaşama ihtimalimi azaltmış olacağım” dedi.

Brezilya, Türkiye’de gerçekleştirilecek olan 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda ABD, Slovenya, Hırvatistan, İran ve Tunus maçlarında Nene’ye çok güveniyor.

Brezilya Milli Takım Antrenörü Ruben Magnano da takım doktoru Carlos Vicente Andreoli ile birlikte Nene’nin tedavi sürecini takip ediyor.

“Nene’nin bağlarında ya da menüsküsünde bir problem olmaması bizi çok sevindir” diyen Andreoli, “Ameliyatı gerektiren bir durum yok. Konservatif bir tedavi yeterli olacak. Şimdi tek yapmamız gereken oyuncumuzun iyileşme sürecini yakından takip etmek” değerlendirmesinde bulundu.

Nene, Utah Jazz ile bugün oynayacakları karşılaşmada forma giyemeyecek.

24 yaşındaki Fransız oyuncu Johan Petro’nun Nene’nin yerine ilk beşte başlayacağı da gelen haberler arasında.

Bunları da Beğenebilirsiniz