« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sakat sakat forma giydiler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Aslan yürekliler

HAKAN:

Kırık, çıkık olmadığı sürece sahaya çıkar, mücadelemi veririm. Çünkü taraftarımız böyle bir özveriyi hakediyor.’’

Sol ayak kapsülünde zedelenme olduğu için yürümekte bile zorluk çekiyordu, ‘Hocam, oynamak istiyorum’’ dedi.

‘‘Hakan ve Emre G.Saraylılık ruhu ile mücadele ediyor. Başka takımlarda olsalar oynamazlardı.’’

EMRE:

USLU:

Gladyatörler G.Saray, hedeflerine emin adımlarla ilerlerken, sarı kırmızılı ekibin başarısında büyük katkıları olan ‘‘aslan yüreklileri’’ Emre ve Hakan Şükür'ü sakatlıklar bile durduramıyor. Trabzonspor maçı öncesi bu iki futbolcunun da önemli sakatlıkları vardı. Ancak, forma aşkı her şeyden üstün geldi ve çıkıp, mücadelelelerini verdiler.

Görevden kaçmam Aşil tendonunda ağrı, el parmağında kırık, bacaklarında tekme izleri... Üstelik nefes almakta zorluk çekiyordu. Her şeye rağmen mücadeleden kaçmadı Hakan. Oynamak istediğini söyledi, Terim de onu sahaya sürdü. Maçtan sonra ise şunları söylüyordu Hakan: ‘‘Kırık ya da çıkık olmadığı sürece sahaya çıkıp oynarım. ’’

Aferin oğlum Emre, yürümekte bile zorluk çekiyordu. ‘‘Hocam, oynamak istiyorum’’ dedi. Terim de, ‘‘Aferin. 1 numara büyük ayakkabı giy, hiçbir şey olmaz’’ diyerek, görev verdi. Prof.Burhan Uslu'nun sözleri ise bu iki futbolcunun fedakarlığını gözler önüne seriyordu: ‘‘Emre ve Hakan başka takımlarda olsalardı, oynayamazlardı. G.Saraylılık ruhu ile mücadele ediyorlar.’’

Hagi'nin hırsı

ALMANYA'nın önde gelen spor dergisi Sport-Bild, G.Saray'ın Rumen yıldızı Hagi'nin Almanya'ya karşı intikam hırsı ile dolu olduğunu yazdı. Romanya Milli Takımı'nın en büyük yıldızı Hagi'nin 19 yaşındayken Fransa'da yapılan Avrupa Şampiyonası'nda Almanya'ya karşı alınan 2-1'lik yenilgiyi unutamadığı, 12 Haziran'da Liege'de yapılacak Avrupa Şampiyonası maçında Almanya'ya karşı zafer elde etmek için tüm gücünü kullanacağı ifade edildi.

Süren: Adayım

G.SARAY Kulübü Başkanı Faruk Süren, mart ayındaki olağan kongrede yeniden aday olacağını açıkladı. Daha önceki demeçlerinde aday olmayacağını söyleyen Süren'in yakın çevresine, ‘‘Kulübün sorunlarını gidermek için göreve yeniden talip olacağım’’ dediği belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz