ORDU HABERLERİ

Sakat doğan buzağıyı biberonla besliyor

AA / Sefa Eyi
28.02.2016 - 12:47Son Güncelleme :

- Ordu'nun Fatsa ilçesinde yaşayan Şahsuvar Çıtır, sakat doğduğu için ayakta duramayan buzağıyı biberonla besliyor

AA / Sefa Eyi

ORDU (AA) - Fatsa ilçesinde ön ayakları sakat dünyaya gelen buzağı, sahibi tarafından biberonla besleniyor.

İlçeye bağlı Kurtuluş Mahallesi'nde yaşayan Şahsuvar Çıtır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süre önce ineğinin ön ayakları sakat buzağı doğurduğunu söyledi.

Yıllardır hayvan beslediğini ve ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını anlatan Çıtır, "Hayvan ters doğum yaptı. Buzağıyı 3 kişi ineğin karnından zor aldık. O esnada hayvanın bacakları muhtemelen zarar gördü. Şu anda buzağı yürüyemiyor ve ayakta duramadığı için annesinden beslenemiyor" dedi.

Çıtır, dünyaya gelen yavruyu biberonla beslemeye çalıştıklarını belirterek, ne yapacaklarını bilemediklerini dile getirdi.

Buzağının bu şekilde yaşamasının zor olduğunu ifade eden Çıtır, "Annesi, doğduğunda tüm annelerin yaptığı gibi yavrusunu yaladı, buzağı kalkmak istiyor ama kalkamıyor. Çünkü ön ayakları arkaya doğru burkuk. Buzağıyı tedavi ettirecek maddi gücüm yok. Veterinerlerin ve hayvan severlerin yardımını bekliyorum" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Sakat doğan buzağıyı biberonla besliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 12 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sakat doğan buzağıyı biberonla besliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı