« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sakaryaspor'un başı borçlarıyla dertte

TFF 2. Lig 1. Grup takımlarından Sakaryaspor, geçmiş dönemde takımda görev alan futbolcu ve teknik heyete olan 5,5 milyon liralık borcu nedeniyle yeni transfer ettiği futbolculara lisans çıkaramadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yeşil-siyahlı kulüp, 2009-2010 sezonuna, altyapısından yetiştirdiği gençlerle devam edecek.

Sakaryaspor Basın Sözcüsü Halit Evin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kulübün borç batağında olduğunu belirtti.

Kulübün ana sermayesinin üçte ikisini kaybettiğini belirten Evin, 25 milyon liralık ana sermaye ile kurulan kulübün 22,5 milyon lira borcu bulunduğunu bildirdi. Evin, şöyle devam etti: “Ana sermayesini kaybeden bir şirketi yüzdürebilmek için para gerekli. Bu kadar parayı kim verebilir? Halit Evin'in vereceği en fazla 1 milyon liradır. Birileri tam anlamıyla varlıklarını Sakaryaspor'a mı devredecek? Bugün Büyükşehir Belediyesi, Valilik veya halk, taşın altına elini koymazsa 3-4 kişi varlıklarını bıraksa belki ancak bu borcu kapatabilir. Bütün malımı mülkümü satıp Sakaryaspor'un borcunu kapattığımda bana kim bakacak?” diye konuştu.
Transfer edilen futbolculara yeni sezonda lisans çıkarabilmek için takımdan ayrılan futbolcu ve teknik heyete borçların ödenmesi gerektiğini ifade eden Evin, konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) aracı olduğunu kaydetti.

“ANLAŞTIK AMA...”

Birkaç gün önce alacaklı futbolcu ve teknik heyetle ilk etapta borcun yüzde 30'unun ödenmesi karşılığında anlaştıklarını belirten Evin, şunları söyledi: “Bu borcun yüzde 30'u 900 bin lira tutuyordu. Kendi hesabımdan kredi çıkarttım, belli bölümünü de İsmail Gürses verdi ve birkaç gün önce bu şartlarla TFF'ye gittik. O gün TFF'ye anlaşmak üzere sadece eski futbolcular Burak Akdiş ve Gökhan Kök'ün avukatları geldi. Onların dışında kimsenin avukatı gelmedi. Telefon açtığımızda avukatları (arkadaşlar yüzde 50'sini, kimisi de yüzde 100'ünü istiyor, paralarını almadan da imza vermeyecekler) dediler. Anlaşma sağlanamayınca yeni transfer ettiğimiz futbolculara lisans çıkaramadık.”

Sakaryaspor'un yeni sezonda altyapısından yetişen futbolcularla yola devam edeceğini belirten Evin, sözlerine şöyle devam etti: “Lisans sorununu bana kalırsa ben çözemeyeceğim. Bu saatten sonra Sakaryaspor gençlerle yürüyecek. Transfer edilen futbolcuları başka takımlar da istiyordu, biz de bize lazım olduğu için vermiyorduk. Örneğin Engin Aktürk bize imza attı, ancak 3 gün sonra Karabük peşine düştü. Şampiyonluğa oynayacak bir kadro yapmıştık, ama ne yapalım böyle bir şey ortaya çıktı. Sezon boyunca yolumuza gençlerle devam edeceğiz. Transfer ettiğimiz futbolcuları da mağdur etmek yanlış olur. Takımın yüzde 80'i bir yerlere gitti, sadece 4-5 futbolcu kaldı, bildiğim kadarıyla... Pazartesi günü takımda kimin kaldığına bakacağız. Onları da mağdur etmek istemiyoruz. Sakaryaspor kendi özüyle sorunları çözmeye çalışacaktır.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz