« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sakaryaspor'da zor günler

Geçtiğimiz sezon Bank Asya 1. Ligi'nden 2. Lig'e düşen ve bugüne kadar Türk futboluna onlarca yıldız kazandıran Sakaryaspor, 3 milyon TL'lik borç yüzünden lisans çıkaramadığı için sahaya 11 oyuncu süremeye tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

MÜJDAT ÇETİN - ADAPAZARI / DHA
SON GÜNCELLEME

Yeşil siyahlılar sözleşmeleri devam eden oyuncuları, geri çağırdığı diğer gençlerle takviye ederek Tavşanlıspor maçına çıkmaya çalışacak.

Bugüne kadar Türk futboluna Hakan Şükür, Aykut Kocaman, Tuncay Şanlı gibi üzere onlarca yıldız oyuncu kazandıran ve son yıllarda büyük bir düşüşe geçen Sakaryaspor'un, eski borçlar nedeniyle Futbol Federasyonu'na şu anda en az yaklaşık 3 milyon TL yatırması gerekiyor. Bu para temin edilemediğinden yeni transferlere lisans çıkarılamıyor.

Türkiye 2. Ligi Birinci Grupta Pazar günü Kütahya Tavşanlıspor ile karşılaşacak olan Sakaryaspor, bu nedenle sözleşmesi devam eden oyuncuları geri çağırdığı gençlerle takviye ederek sahaya çıkmaya çalışacak.

Sakaryaspor Basın Sözcüsü Halit Evin, kulüpten alacağı olan eski teknik heyet ve futbolcular ile yüzde 30 konusunda anlaştıklarını belirterek, "Maalesef son anda cayma olunca federasyona olan borcumuzu yatıramadık. Şu an için 3 milyon TL'ye ihtiyacımız var. Bu borcu ödeyebilmemiz mümkün değil. Bu nedenle genç oyuncularımızdan Berat, Onur ve Kartalspor'a verdiğimiz Serkan'ı geri çağırdık. Elimizdeki mevcut kadromuz ile Tavşanlı maçına çıkacağız" dedi.

Evin, Sakaryaspor'un Türkiye'ye malolmuş bir takım olduğunu da belirterek, "Herkesten yönetimimize destek olmalarını bekliyoruz. Ama bugüne kadar beklediğimiz desteği göremedik. Zor da olsa maçlara çıkarak en azından Sakaryaspor'un ligde var olduğunu ortaya göstermeye çalışacağız" diye konuştu.

Teknik direktör özcan Kızıltan ise, lige iyi bir hazırlık yaptıklarını belirterek, "Maddi konu çözülemediği için yeni transferler yerine elimizdeki kadro ile maça çıkmaktan başka çare yok. Yönetim sorunu çözmeye çalışıyor" demekle yetindi.


Bunları da Beğenebilirsiniz