« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sakaryaspor kongresi ertelendi

Sakaryaspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu, gerekli katılım sağlanamaması nedeniyle ertelendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO), yeni kulüp başkanı ve yönetim kurulunu belirlemek için yapılması planlanan kongreye 120 üye katıldı. Kongre, salt çoğunluğu sağlayacak 151 üye sayısının bulunamaması nedeniyle 30 Ekim Pazar gününe ertelendi.

Kısa süre önce istifa eden, ancak istifası yönetim kurulu tarafından kabul edilmeyen Kulüp Başkanı Halit Evin yaptığı açıklamada, kongrede yeterli çoğunluğun sağlanamadığını ve kongreyi ertelemek zorunda kaldıklarını belirterek, “Yeni başkanın seçilmesi için en az 151 üyenin buraya gelmesi gerekirdi. Şu anda buraya 120 kadar üyemiz geldi. Ancak, bu sayıya rağmen kongreyi ertelemek zorundayız. Çünkü, tüzük gereği 31 kişinin daha olması gerekiyor. Gerekli çoğunluğun toplanabilmesi için 15 dakika bekledik ama gelen olmadı. Bu yüzden de kongreyi erteledik” dedi.

Kongre ikinci kez toplandığında çoğunluğa bakılmaksızın gelen üyelerin oylarıyla yeni yönetimin belirleneceğine dikkati çeken Evin, “Haftaya yapacağımız kongrede çoğunluğa bakılmadan, ne kadar üye gelmişse oy kullanacak ve başkanı seçecek. Şu anda birkaç arkadaşımızın başkan adayı olacağını duydum. Ama henüz netleşen bir şey yok. Benim adaylığım konusunda da net bir şey yok ortada. Adaylık konusunda muallaktayım. Ama şu an için aday olmayı düşünmüyorum. Tabi, önümüzdeki bu bir hafta neleri değiştirir bilemeyiz. Bu hafta, değişik gelişmeler yaşanabilir. O yüzden bunu konuşmak için erken” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz