« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sakaryalı bisikletçiler Alanya'da zirve yaptı

Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü sporcuları, KAP Sezon Açılışı Bisiklet Yarışları'nda Genç Bayanlar Etap Takım Klasmanı'nda Türkiye birinciliği elde etti.

Sakarya-DHA
SON GÜNCELLEME

Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom'un yetiştirdiği sporcular, her geçen gün başarılarına bir yenisini ekliyor. Son olarak Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) tarafından Alanya'da gerçekleştirilen Kulüplerarası Puanlı (KAP) Bisiklet Yol Yarışları'nda, Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü, Genç Bayanlar Etap Takım Klasmanı'nda Türkiye birincisi oldu.

Kulüplerarası Puanlı (KAP) Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları'nda, Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü sporcuları Merve Demircioğlu ve Ayşe Nur Turgut ayrıca Ferdi Klasman'da da dereceye girdi. KAP'ın ilk gününde Merve Demircioğlu, genç bayanlar kategorisinde birinci, Ayşe Nur Turgut ikinci oldu. KAP 2011 final yarışlarında ise Merve Demircioğlu, 'Şehir içinde yapılan 22 km Gençler Kriteryum Klasmanı'nda zamana karşı yarıştı ve 44.15 süre ile bir kez daha Türkiye birinciliğini göğüsledi.

1994 doğumlu Merve Demircioğlu, bisiklet sporuna 3 yıl önce Sakarya Türk Telekom Spor Kulübü'nde başladı. Demircioğlu'nun kariyerinde 3 yıl üstüste Türkiye birinciliği bulunuyor. 1995 doğumlu Ayşe Nur Turgut ise bisiklet sporuna 2010 yılında Sakarya TT Spor Kulübü'nde başladı ve bugüne kadar Türkiye Bisiklet Federasyonu yarış takviminde çeşitli yarışmalara katıldı.

Geçtiğimiz 10 Yılda Türk Telekom Spor Kulüpleri'nde 22 branşta yaklaşık 28 bin genç sporcu yetişti

Geliştirdiği ürün ve hizmetlerle müşterilerinin yaşamına değer katan Türk Telekom, "Türkiye'ye Değer" çatı markası altında 6 bine yakın sporcusu, 41 spor kulübüyle Türkiye'de sporun gelişmesine katkıda bulunuyor.

Gençlerin çevreleriyle iletişim becerilerini geliştirmede sporun büyük etkisi olduğuna inanan Türk Telekom, geçtiğimiz 10 yılda basketboldan eskrime, badmingtondan, kayak ve tenise 22 branşta yaklaşık 28 bin genç sporcunun yetişmesini sağladı.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz