ANKARA HABERLERİ

Sakarya’daki çiçekçilere ‘boşaltın’ tebligatı

Hürriyet Haber
10.01.2018 - 15:58Son Güncelleme :

Kızılay Sakarya Caddesi’nde faaliyet gösteren çiçekçi esnafına Çankaya Kaymakamlığı tarafından ‘işyerlerinin üç gün içinde boşaltılması’ yönünde bir tebligat gönderildi.

Hürriyet Haber

Bu durumun caddedeki çiçekçi esnafını mağdur edeceğini belirten Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Metin Aydemir, konuyu ilettikleri Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden çözüm beklediklerini söyledi. “Esnafımızı ve halkımızı mağdur etmeyecek bir çözüm bulacaklarına inanıyoruz” diyen Aydemir şöyle konuştu:

ÜÇ YIL ÖNCE DE GÜNDEMDEYDİ

“Sakarya Caddesi’ndeki Çiçekçiler Çarşısı Ankara’nın simgelerinden biri. Üç yıl önce Çiçekçiler Çarşısı’nın kaldırılacağı yönünde bazı dedikodular gündeme getirildi. O dönemde, nasıl bir planlama ve projeye dayandığı, ne yapılacağı anlaşılmayan bir şekilde, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı’nın (Melih Gökçek) Sakarya Caddesi’ndeki çiçekçi esnafının kaldırılması yönünde talimat verdiği haberi bizlere ulaştı. Haberin bize gelmesinden hemen sonra defalarca yetkililerle ve çiçekçi esnafımızla görüşmeler yaptık. Bugüne kadar uzadı. Sakarya Caddesi’ndeki esnafımıza, kaymakamlıktan bugün 9 Ocak’ta gelen bir yazıda, üç gün içerisinde işyerlerinin boşaltılması isteniyor.

AVRUPA’DA DA ÖRNEKLERİ VAR

Oda Başkanı olarak, Sakarya Caddesi’ndeki çiçekçi esnafımızla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na giderek gerekli görüşmeleri yaptık. Oradaki çiçekçi dükkanlarının kapatılmasının, işyeri bulunan esnafımızı ve çiçek almak isteyen vatandaşlarımızı mağdur edeceğini anlattık. Avrupa’da da bir çok şehirde, bizim Sakarya Çiçekçiler Çarşısı benzeri çarşıların olduğunu ve bunların o şehirlere güzellik kattığını anlattık. Ankara Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanımız Sayın Mehmet Yiğiner ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sayın Asım Balcı’ya durumu açıkladık. Balcı’nın durumu Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya ileterek, esnafımızı ve halkımızı mağdur etmeyecek bir çözüm bulacaklarına inanıyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sakarya’daki çiçekçilere ‘boşaltın’ tebligatı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ocak 2018 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sakarya’daki çiçekçilere ‘boşaltın’ tebligatı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ekim 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  06:54
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:15
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı