SAKARYA HABERLERİ

Sakarya'da ulaşıma 25 kuruşluk zam

DHA
28.04.2017 - 19:03Son Güncelleme :
Sakaryada ulaşıma 25 kuruşluk zam
DHA

Azim ÇELİK/ADAPAZARI(Sakarya), (DHA) - SAKARYA Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda belediye otobüsleri, minibüsler ve taksi dolmuşlarda yolcu ücretlerine 25 kuruşluk zam yaptı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, kent genelindeki yolcu taşıyan araçlarda ücretlere zam yaptı. Zam sonrası belediye otobüslerinde kısa hat ücreti 1.75 TL, uzun hat ücreti ise 2.50 TL oldu. Minibüslerde kısa hat sivil ücreti 2 TL, kısa hat öğrenci ücreti 1.50 TL, uzun hat ücreti 2.50 TL, uzun hat öğrenci ücreti ise 1.50 TL olarak değişti. Taksi dolmuşarda ise indi-bindi ücreti 2.25 TL, öğrenciye 1.75 TL olurken, direkt gidecek yolcularda ücretler 3.50, öğrenciye ise 3 TL oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, "Güncellenen yeni tarifeler 1 Mayıs Pazartesi günü itibariyle uygulanmaya başlanacak. Şehrimizde hizmet sunan belediye otobüsü, özel halk otobüsü, minibüs ve taksi dolmuş hatları ücret tarifelerinde en son Mayıs 2014 tarihinde değişiklik yapılmıştı. Artan maliyetler neticesinde fiyatlarda güncelleme yapılması kararlaştırıldı" dedi.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Sakarya'da ulaşıma 25 kuruşluk zam hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 19 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sakarya'da ulaşıma 25 kuruşluk zam haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı