SAKARYA HABERLERİ ADAPAZARI HABERLERİ

Sakarya'da 8 yılda 2 milyar 150 milyon liralık yatırım

DHA
23.10.2017 - 10:44Son Güncelleme :
DHA

Azim ÇELİK/ADAPAZARI(Sakarya), (DHA) - SAKARYA Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde alt yapı ve üst yapı çalışmaları kapsamında 8 yılda 2 milyar 150 milyon liralık yatırım yaptı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) görevlileri değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, başkan yardımcıları ve şube müdürleri katıldı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 8 yılda alt yapıya 1 milyarlık, üst yapıya ise 1 milyar 150 milyonluk yatırımın yapıldığını belirterek, "Hep birlikte çok iyi çalışmalara imza attık. 8 yılda altyapıya 1 milyarlık yatırım gerçekleştirdik. Şehrimizi içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon ağlarıyla donattık. Arıtma tesisleri inşa ettik. Barajlar inşa ediyoruz. HES'ler kazandırıyoruz. 8 yılda üstyapıya yaptığımız yatırım ise 1 milyar 150 milyon TL. İlçelerimize yeni yaşam alanları, meydanlar, parklar kazandırdık. Yeni duble yollar, bulvarlar ve köprüleri hizmete aldık. Sosyal gelişim merkezleri inşa ettik. Kültür sanat alanında yeni mekanlar kazandırdık. 8 yılda attığımız asfalt 2,6 milyon ton. Şimdi daha fazla çalışarak Sakarya'ya hizmete devam. 2014 Büyükşehir yasasının son halinin devreye girmesi ile tüm il büyükşehir olarak ilan edildi. Hem nüfus hem de çalışma açısından çok geniş bir potansiyele hizmet götürüyoruz. 2023 yılına kadar altyapıda hayata geçireceğimiz yatırımın toplam bedeli ise 1,8 milyardır. Bu şehir taşı, toprağı ile bizim şehrimiz. Her zaman büyük fotoğrafa bakarak şehrimiz ve ülkemiz için gayretle çalışmaya devam etmeliyiz. Tam bir istişare ortamında halkımızın bir tek kuruşunu israf etmeden yolumuza devam edelim" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Adapazarı haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Adapazarı haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sakarya'da 8 yılda 2 milyar 150 milyon liralık yatırım haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı