SAKARYA HABERLERİ

Sakarya'da 3 ilçede doğalgaz rezervi bulunması

AA / Onur Orhan
26.02.2016 - 15:10Son Güncelleme :

- Vali Coş: - "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının gözetimi ve denetiminde arama çalışmaları sürüyor"- "Arama faaliyetleri gerektiğinde diğer alanlarda da yapılacak. Belki icap ettiği takdirde yeni sondajlar da açılacak"

AA / Onur Orhan

SAKARYA (AA) - Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, kentte 3 ilçede doğalgaz rezervi bulunmasına ilişkin, "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının gözetimi ve denetiminde arama çalışmaları sürüyor" dedi.

Anadolu Ajansı Sakarya Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Coş, İstanbul'da faaliyet gösteren bir firmanın kentte doğalgaz arama çalışması yaptığını söyledi.

Söz konusu çalışmaların uzun süreli bir faaliyet olduğunu vurgulayan Coş, "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının gözetimi ve denetiminde arama çalışmaları sürüyor. İnşallah konuyla ilgili yeterli sonuçlara ulaşıldığında, rezerv tespiti gibi işlemler tamamlandığında ve arama faaliyetleri bütünüyle bitirildiğinde ilgili bakanlıkça kamuoyuna gerekli açıklamalar yapılacaktır" diye konuştu.

Coş, yaklaşık 48 bin hektarlık alanda arama ruhsatı olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"İki noktada yapılan sondajda doğalgaza rastlandığına dair bilgi var. Çalışmalar, uzun soluklu faaliyetler. Arama faaliyetleri konuyla ilgili planlar çerçevesinde gerektiğinde diğer alanlarda da yapılacak. Belki icap ettiği takdirde yeni sondajlar da açılacaktır. Arazi çalışmaları tamamlanıp teknik değerlendirmeler bitirildiğinde, konuyla ilgili sonuçlar netleştiğinde muhakkak ki bakanlığımız tarafından paylaşılacaktır. Çalışmayı yürüten arkadaşlara başarılar diliyoruz."

Sakarya'da yapılan sondaj çalışmaları sonucunda Söğütlü, Ferizli ve Serdivan ilçelerinde doğalgaz rezervi bulunmuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Sakarya'da 3 ilçede doğalgaz rezervi bulunması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sakarya'da 3 ilçede doğalgaz rezervi bulunması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı