SAKARYA HABERLERİ

Sakarya’ya 100 Hemşire Geliyor

IHA
06.08.2015 - 17:15Son Güncelleme :

SAKARYA KAMU HASTANELERİNE ATAMASI YAPILAN 100 HEMŞİRE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA İŞ BAŞI YAPACAK

IHA

Sakarya Kamu Hastaneleri’ne ataması gerçekleşen 100 hemşire, atama işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki haftalarda iş başı yapacak. Hemşireler, ihtiyaç olan alanlarda değerlendirilmekle birlikte öncelik yoğun bakım ve acil servislerine verilecek. Hemşire atamalarının yanı sıra farklı alanlarda da atama gerçekleşecek.
Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı başhekimler, Genel Sekreter Sağlam’ın başkanlığında toplandı. Aylık yapılan değerlendirme toplantısına Genel Sekreter Doç.Dr.Hasan Salih Sağlam’a Tıbbı Hizmetler Başkanı Prof.Dr. Yusuf Yürümez, İdari Hizmetler Başkanı Uzm.Dr. Hacı Ali Kahya, Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Necati Çolak ve uzmanlar da eşlik etti.
Kamu Hastanelerinde yapılan ve yapılması planlanan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda vatandaşlara verilen sağlık hizmetlerindeki iyileştirmelere yenilerin de ekleneceği belirtildi. Genel Sekreter Hasan Sağlam, hekim ve hemşirelerin nöbet sistemlerinde revizyona gidildiğini açıkladığı toplantıda, çalışmanın tamamlanmasıyla sağlık personelinin daha verimli hizmet sunabileceğini söyledi. Genel Sekreter Sağlam, önceki aylarda uzman doktor atamalarıyla güçlendirilen sağlık hizmetlerine hemşire desteğinin de geleceğini müjdelediği konuşmasında “Ataması gerçekleşen hemşirelerimizle sağlık hizmetlerimiz daha da güçlenecek, özellikle hizmete açtığımız yeni yoğun bakım ünitelerinde ve acil servislerimizde değerlendireceğimiz hemşirelerimiz yakın zamanda görevlerine başlayacak, hemşirelerimize ve şehrimize hayırlı olsun” ifadesini kullandı. Sağlam, Hemşirelerle birlikte bir fizyoterapist, bir anestesi teknisyeni, bir psikolog, bir diyetisyen ve 6 röntgen teknisyeninin de göreve başlayacağını belirtti.
Toplantıda sağlıktaki hizmet kalitesiyle birlikte çalışan memnuniyetinin de önemine değinilerek güvenliğinden, sekreterine, temizlik personelinden teknik personeline, hemşire ve hekimlere kadar tüm sağlık çalışanlarının fedakarca çalıştığına vurgu yapıldı. Çalışmaların daha da verimli yansıması için başhekimlerin hasta memnuniyetiyle birlikte personel memnuniyeti konusunda da hassasiyetle durulması gerektiğine dikkat çeken Genel Sekreter Sağlam, “dayanışma içerisinde, büyük bir aile olma bilinciyle hareket etmeliyiz” dedi. Kocaali İlçe Hastanesi’ne ataması gerçekleşen yeni başhekimi de tanıtan Sağlam, Başhekim Dr. Selman Alikılıç’a çalışmalarında başarılar dileyerek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Sakarya’ya 100 Hemşire Geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sakarya’ya 100 Hemşire Geliyor haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı