SAKARYA HABERLERİ

Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Alp’ten Satso’ya Ziyaret

IHA
25.02.2015 - 13:27Son Güncelleme :

SAKARYA VERGİ DAİRESİ BAŞKANI ALP’TEN SATSO’YA ZİYARET

IHA

Geleneksel Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp ve daire müdürlerinden oluşan heyet, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu.
SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Orhan Yılgenci ve Günay Güneş ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarette Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu. Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp, her yıl geleneksel olarak kutlanan vergi haftası ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında “Ülkemizde vergi bilincini artırmak, vergi ödeme alışkanlığı oluşturmak ve vergi ödemenin öneminin kavranması adına haftamız büyük önem arz ediyor. Sakarya olarak vergi bilinci konusunda ön sıralarda olduğumuz söylenemez. Ancak vergi tahakkuk büyüklüğünde iller bazında 14. Sırada iyi bir yerdeyiz. Vergi tahsilat sıralamasında ise 20. sıradayız. Daha önlerde yer almak için gayretlerimiz devam ediyor. Tahakkuk artışımız çok iyi iken tahsilatta aynı performansı göremiyoruz. Tahsilatta yaşanan sıkıntının en büyük nedenini personel yetersizliği olarak vurgulayan Başkan Alp bu konudaki sıkıntıların da 2015 yılında büyük oranda çözüleceğini” ifade etti.
Söz konusu ziyarette konuşan SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci mükellefe vergi bilinci kazandırmak adına yetkileri çerçevesinde üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirterek, “İlimizin hem tahakkuk, hem de tahsilatta daha üst seviyelere çıkması iş dünyası açısından da önemlidir. El birliği ile sıkıntıları aşma noktasında üzerimize düşeni yapmak isteriz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Alp’ten Satso’ya Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 13 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Alp’ten Satso’ya Ziyaret haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı