SAKARYA HABERLERİ

Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden Büyük Başarı

IHA
28.10.2015 - 12:36Son Güncelleme :

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ "ULUSLARARASI EGZERSİZ VE SPOR PSİKOLOJİSİ KONGRESİ'NDE EN ÇOK BİLDİRİ SUNAN İKİNCİ ÜNİVERSİTE OLDU.

IHA

Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ‘Uluslararası Egzersiz ve Spor Psikolojisi Kongresi’nde en çok bildiri sunan ikinci üniversite oldu.
Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Türkiye’de Egzersiz ve Spor Psikolojisi alanında uluslararası düzeyde tek kongre olan ‘Uluslararası Egzersiz ve Spor Psikolojisi Kongresi’nde 12 bildiri ile en çok bildiri sunan ikinci üniversite oldu.
Spor ve egzersiz psikolojisi ile ilgili bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı en önemli kongrelerden biri olan ‘III. Uluslararası Egzersiz ve Spor Psikolojisi Kongresi’, Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Yerleşkesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi. 50 farklı üniversitenin katılımı ile düzenlenen kongreye Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden Doç. Dr. Hakan Kolayiş, Yrd. Doç. Dr. İhsan Sarı, Arş. Gör. Nurullah Çelik, Arş. Gör. Murat Sarıkabak, Arş. Gör. Hande Baba Kaya, Arş. Gör. Esra Cömert ve Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri katıldı.
Egzersiz, Spor ve Uygulamalı Spor Psikolojisi, Motor Öğrenme ve Kontrol konularının ele alındığı kongrede, Spor psikolojisi alanında tanınmış isimlerden Yuri L. Hanin ve Dr. Maria Kavussanu’da sunum yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden Büyük Başarı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden Büyük Başarı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı