SAKARYA HABERLERİ

Sakarya Nehrine Atıksu Karışmayacak

IHA
10.09.2015 - 17:16Son Güncelleme : 10.09.2015 - 17:17

BAŞKAN TOÇOĞLU ALİFUATPAŞA'DA ATIKSU ARITMA TESİSNİ İNCELEDİ.

IHA

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Geyve Alifuatpaşa mahallesinde sürdürülen Atıksu Arıtma Tesisi yapım çalışmalarını inceledi.
Geyve ve Pamukova ilçelerine hizmet verecek tesis ile ilgili Başkan Toçoğlu’na bilgi veren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “57 milyonluk yatırımla Geyve ve Pamukova ilçelerine 200 kilometreyi aşan kanalizasyon ve yağmursuyu hattı inşa ettik. Çalışmalarımız kapsamında bölgeye hizmet verecek atıksu arıtma tesisinde de yapımı sürüyor. 40 bin dönüm arazi üzerinde hizmet verecek tesisler Geyve ve Pamukova’nın tüm atıksularını en ileri düzeyde arıtacak teknoloji ve kapasiteye sahip olacak” diye konuştu.
Tesis çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise, “Yeni Büyükşehir Yasası’nın ardından hizmet alanımıza dahil olan ilçelerimizde önce altyapı ve içmesuyu dedik ve çalışmalara başladık. Şehir genelinde toplam maliyeti 300 Milyon TL’yi bulan altyapı yatırımı yapıyoruz. Bu kapsamda güney ilçelerimizde de önemli projeler hayata geçirildi. İlçelerimizi sağlam ve dayanıklı altyapıyla buluşturduk. Gerek kanalizasyon ve yağmursuyu gerekse içmesuyu alanında yaptığımız yatırımlar uzun yıllar hemşerilerimizin hizmetinde olacak. Vatandaşlarımız altyapıda hiçbir sorun yaşamayacak” dedi.
Altyapı yatırımları kapsamında çalışmalarına başlanan Pamukova - Geyve Ortak Atıksu Arıtma Tesisi’nin de bölge için önemine vurgu yapan Toçoğlu, “İlçede oluşturduğumuz 200 kilometreyi aşan kanalizasyon hattı ile entegre olacak ortak atıksu arıtma tesisinin de inşası sürüyor. İnşallah bu projeyle şehrin güneyinden Sakarya Nehri’ne gerek endüstriyel gerekse evsel hiçbir atık karışmayacak. İlçenin atıksuları en ileri arıtma işleminden geçtikten sonra doğal ortama deşarj edilecek. Her fırsatta ifade ediyoruz, biz hemşerilerimiz, ilçelerimizin geleceği için gece gündüz çalışıyoruz. İnşallah yatırımlarımızı da artırarak sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Sakarya Nehrine Atıksu Karışmayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 17 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sakarya Nehrine Atıksu Karışmayacak haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:56
  • Guneş
   06:37
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:06
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı