Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Güngörsün Basın Bayramı'nda vefat etti

  Zafer TOKUŞ/ADAPAZARI(Sakarya), (DHA)
  25 Temmuz 2007 - 09:18Son Güncelleme : 25 Temmuz 2007 - 09:18

  SAKARYA Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necdet Güngörsün bu akşam saatlerinde vefat etti.

  Sakarya basınının önde gelen isimlerinden, aynı zamanda Yenigün Gazetesi’nin de imtiyaz sahibi ola Necdet Güngörsün, 17 Ağustos Marmara Depremi’nde enkaz altında kalmış ve enkazdan yaralı olarak çıkarıldıktan sonra bir ayağını kaybetmişti

  Daha önce Hürriyet Haber Ajansı’nın Adapazarı muhabirliğini de yapan Necdet Güngörsü, yklaşık 20 yıldan bu yana da Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı yapıyordu. Bu süre içinde gazetecilerin yararlanacağı sosyal tesisler yaptırılmasında, mesleki gelişmeleriyle ilgili eğitim çalışmaları konusunda da öncülük eden Necdet Güngörsün, bir süredir akciğer kanseri tedavisi görüyordu.

  Evli ve 3 çocuk babası olan Necdet Güngörsün’ün cenazesi, yarın ikindi vakti Orhan Camii’nde kılınacak namazdan sonra Kiraca Köyü’nde toprağa verilecek.

  Bu kez gerçekten yaşamını yitirdi


  SAKARYA yerel medyasının usta kalemi usta kalemlerinden Necati Güngörsün, gazetecilik mesleğine Sakarya Gazetesi'nde başladı. Uzun yıllar yerel gazete, Ulusal gazete temsilciliği ve TRT Sakarya Muhabirliği yapan Necdet Güngörsün, 17 Ağustos depreminde enkaz altında kaldı. Enkazda uzun saatler geçiren ve öldü zannedilip ulusal gazetelerde haberi çıkan Güngörsün, enkaz altından çıktığında yaşadığı anlaşılınca hastaneye kaldırıldı. Bu olay sırasında bir bacağını kaybeden Güngörsün, inancını yitirmedi ve tekrar çalışmalara başladı. Kendisinin ölüm haberini kesip makamına yapıştıran Güngörsün," Öldürmeyen Allah öldürmez"demişti.

  GERÇEK BİR USTAYDI

  Depreme bir hafta kala hazırlayıp yayım hayatına başlayacağı Sakarya Yenigün Gazetesi"ni tekrar sıfırdan kuran usta kalem, 4 ay önce kansere yakalandı. Yakalandığı akciger kanseri nedeniyle tedavi gören Güngörsün, Başkant’te bir süre tedavi gördü. Son olarak Sakarya Devlet Hastanesi yoğum bakım servisine kaldırılan 30 yıllık usta kalem Güngörsün, basın bayramında hayata gözlerini yumdu.  Gazeteciler basın yemeğinde haberi aldı

  Akyazı Belediyesi’nin basın bayramı nedeniyle verdiği yemekte acı haberi alan gazeteciler yemeği yarıda bırakıp hastaneye akın etti. Gözyaşları içinde hastaneye gelen gazatecilerden bazıları dakikalarca ağladı. Sakarya basınına bir çok sayıda gazeteci yetiştiren Başkan Güngörsün, halen Yenigün Gazetesi’nin sahipliğini ve baş köşe yazarlığını yapıyordu. 56 yaşında ölen sürekli basın kartı sahibi Güngörsün evli ve 3 çocuk babasıydı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı