SAKARYA HABERLERİ

Sakarya Büyükşehir Nehir Kıyısında Başlattığı Temizlik Çalışmalarını Sürdürüyor

IHA
08.09.2015 - 12:42Son Güncelleme :

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR, SAKARYA NEHRİ KIYISINDA BAŞLATTIĞI TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

IHA

Sakarya Büyükşehir, Sakarya Nehri kıyısında başlattığı temizlik çalışmalarını sürdürüyor.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Sakarya Nehri kıyı hattında başlattığı temizlik çalışmalarına devam ediyor. Nehri koruma konusunda ciddi çalışmalar yürüttüklerini ve bu konuda her bir vatandaşa sorumluluk düştüğünü kaydeden Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, “Hedefimiz daha yaşanabilir bir çevre. Sakarya’yı hep birlikte güzelleştirme idealiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.
Ekiplerin nehir kıyısında başlattığı denetimlerin de aralıksız sürdüğünü aktaran Türker Vardar, tüm vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etti. Vardar, “Kaçak döküm yapıldığını tespit ettiğimiz noktalarla ilgili olarak kamera sistemi için gerekli altyapı üzerinde çalışıyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın da desteğine ihtiyacımız var. Böylesi durumlarda ALO 153 Çözüm Masası, ALO 181 Çevre Hattı veya Büyükşehir Belediyemiz 444 40 54 numaralı telefonlarından bize ulaşılabilir” dedi.
Türker Vardar açıklamalarının devamında ise, “Atıkların bertarafı elbette önceliğimiz. Ancak nehri koruma konusunda da gerekli denetim ve yasal prosedürleri yerine getiriyoruz. Sakarya Nehri’ni birlikte korumalıyız. Bunu bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Daha yaşanabilir bir çevre ve çok daha güzel bir Sakarya için birlikte hareket etmeliyiz. Çevre konusunda başarı elde edebilmenin ön koşulu birlikte çalışmaktır. Unutmayalım ki çevreye yapılan yatırım, geleceğe atılan büyük bir adımdır” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Sakarya Büyükşehir Nehir Kıyısında Başlattığı Temizlik Çalışmalarını Sürdürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 12 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sakarya Büyükşehir Nehir Kıyısında Başlattığı Temizlik Çalışmalarını Sürdürüyor haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı