ANTALYA HABERLERİ

Sakarya Borsa'dan ATB'ye ziyaret

DHA
05.03.2018 - 14:03Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - SAKARYA Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir, meclis başkan yardımcısı Serkan Erdem, yönetim kurulu ve meslek komiteleri üyeleri Antalya Ticaret Borsası'nı (ATB) ziyaret etti.

ATB Başkanı Ali Çandır ile ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Sakarya Ticaret Borsası heyetini ağırladı. Sakarya Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir, Sakarya'da süs bitkileri sektörünü geliştirmek istediklerini belirterek, bunun için bir pazar kurma hedefinde olduklarını bildirdi. Canlı hayvan borsasının çalışmaları hakkında da bilgi veren Nihat Özdemir, Antalya'da kurulması planlanan canlı hayvan borsasıyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX'e katıldıklarını anımsatan Nihat Özdemir, süpürgenin fuarda çok ilgi gördüğünü kaydetti. Bu yıl da Sakarya'nın süpürgesiyle, yöresel ürünleriyle YÖREX'te olmak istediklerini belirten Özdemir, “Antalya Ticaret Borsası yöresel ürünlere öncülük etti, Başkan Ali Çandır'a yönetimine ve ATB meclisine bu konuda teşekkür ediyoruz" dedi.

YÖREX DAVETİ

ATB Başkanı Ali Çandır da Sakarya Ticaret Borsası'nın üretimi artırmaya yönelik çalışmalarını takdirle karşıladıklarını ifade etti. Başkan Çandır, çiçek ve süs bitkilerinde yaşadıkları deneyimleri paylaştı. Antalya'da Büyükşehir Belediyesi ile canlı hayvan borsası kurma çalışmalarını anlatan Çandır, bölgenin canlı hayvan ve et ihtiyacını Antalya olarak karşılamak istediklerini söyledi. Ali Çandır, Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX'e desteklerinden dolayı Sakarya Ticaret Borsası yönetimine teşekkür ederken, “Bu yıl 24- 28 Ekim tarihlerinde düzenleyeceğimiz YÖREX'te Sakarya'nın süpürgesini görmek istiyoruz" dedi.

Ziyarette, Sakarya Ticaret Borsası heyeti yöresel ürünlerin bulunduğu sepet hediye ederken, ziyaretin anısına plaket takdim etti. Çandır da konuk heyete Zeytinpark ürünlerinin bulunduğu paket hediye etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sakarya Borsa'dan ATB'ye ziyaret haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı